Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 10-11-13, 14:00
Το avatar του χρήστη johnreta
johnreta Ο χρήστης johnreta δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 08-09-2013
Περιοχή: αμπελοκηπους
Μηνύματα: 296
Προεπιλογή

Mετά απο καιρό σας γράφω να δείτε κάποια αποτελέσματα καταφέρνοντας να κρατήσω μόνο την green spot απο άλγες μέσα !!! επιτέλους κυλάει όμορφα και ξεκινάω να μεταφυτεύω !!
Καταρχάς θέλω να σας ευχαριστήσω όλους που με συμβουλεύατε όλο αυτόν τον καιρό!
Βάζω φωτογραφίες απο την τωρινή κατάσταση....






3 τη φορα που ανθιζει η ανουμπια




Τώρα μένει να βελτιωθούν οι συνθήκες ακόμα περισσότερο αν είναι εφικτό η να μείνουν ως έχει ....
τα περισσότερα ψάρια έχουν δοθεί και πλέον κατοικούν: 40 cardinal / 5 otocycloys / 2 sae / 6 corydoras albino και 10 rhamson snails !
Επισης προστέθηκε ένας κυκλοφορητής ακριβώς πάνω απο τον γυάλινο διαχυτηρα (θεωρώ οτι βοηθησε πάρα πολύ!)

Σε συνθήκες : ph 6,8 - no3=8 με 10 - gh=8 - kh=6
σε 2 με 3 μέρες θα ξανά δώσω στοιχεία των μετρήσεων γιατί παρήγγειλα καινούρια τεστ υγρά μαζί και φωσφορικών !

θέλω γνώμες και συμβουλές για τα φυτα (δε θυμάμαι ποιος μου λεγε για την πολυσαλάτα) τωρα το κατανοώ και θέλω να ''διώξω'' ορισμένα φυτά και θέλω να μου πείτε εσείς τι θα κάνατε τι θα ''διώχνατε''.... να δω κατα ποσο συμφωνούμε το μόνο που μπορώ να πω ειναι οτι δε θα αποχωριστώ με τίποτα τα εξής:
aponogeton madascariensis
Rotala rotundifolia
Stayrogyne spec
Ludwigia Repens Rubin

και θα ήθελα γνώμες για την ψαροσύνθεση... σκεπτόμενος να κρατήσω τελικά έναν αριθμό 10 otocyclous και cory(για το κοπαδι) 50 cardinal (και λόγω μικρής ιχθυοφόρτισης και λογω αισθητικής γιατι απο την στιγμη που αποφασησα για cardinal δεν εχουν το καλύτερο κοπαδιασμα και δεν ήθελα να τα μπλέξω με ροδοστομους που κάνουν αρκετοι!)
Ε δω θα ακούσω καθαρά εσάς είτε μου πείτε να βγάλω κάποια είτε μου πείτε να προχωρήσω εξαρτάται απο σας !!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01805 seconds with 11 queries