Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 23-10-13, 17:49
Το avatar του χρήστη Zair
Zair Ο χρήστης Zair δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-03-2013
Περιοχή: Λαρισα
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από alphonse Εμφάνιση μηνυμάτων
+1
μεκακινησε και μερικες πετρες να αλλαξει καπως το aquascape μπας και μπερδευτουν αλλα εχε το νου σου οσο το αργεις οι πιθανοτητες να εχεις μεγαλυτερη επιθετικοτητα απο την αποικια αυξανονται....
ξαναρωτω πως ξερεις οτι ειναι θυλικο?
σου εδωσε μπουκωματα?
Οπτικά τα ξεχωρίζω σε τελικό μέγεθος ειναι εύκολο να τα ξεχωρίσεις απο το σχήμα και το μέγεθος,τα αρσενικά ειναι λιγο μεγαλύτερα και το στόμα τους ειναι οριζόντια με το σώμα τους ενώ απο τα θηλυκά ποιο κυκλικό και κοιτάει λιγο προς τα κάτω
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από harris samos Εμφάνιση μηνυμάτων
2-3 μερεσ ειναι αρκετες ????? το δεσ το ψαρι και θεωρησες οτι του φτανουν ? αλλαγη νερου ? χμ γιατι η καραντινα δεν εχει φιλτρο και δεν ειναι μπολιασμενο ? σε 3 μερες ενα ψαρακι σε 30 λιτρα αλλαγες νερου ενδιαμεσα γιατι για να το σοκαρει κι αλλο ? προσαρμογη γιατι να κανει στην καραντινα βαζει νερο απο αλλο σπιτι η το κανει εισαγογη απο καπου αλλου ?


ελα παναγια μου !!!!!!!!!!!!!!!!

αυτο εχω να πω

οταν βαζουμε ψαρια σε καραντηνα δε τα στρεσαρουμε με αλλαγες βαζουμε φιλτρο καβατζα στρομενο η μπολιασμενο κραταμε θερμοκρασιες ενυδρειου για να μην εχουμε κι αλλο σοκ προσθετουμε αλατακι για να ηρεμησει το ψαρακι και δε το πηραζουμε ταισματα κανονικα μολις γινει καλα εντελος το γυρναμε στο ενυδρειο και οπως ειπε ο κλεω ταισε καλα τα αλλα και ασε τα φωτα σβηστα προσαρμογη δε χρειαζεται
Ξέχασα να αναφέρω οτι την καραντίνα την γέμισα με νερο απο το κυριος ενειδρειο για να μην στρεσαριστει το ψαράκι στην μεταφορά επίσης η καραντίνα εχει φίλτρο με μπόλι που πήρα απο το φίλτρο που εχω στο 300λιτρο οπότε μιλάμε για μια καραντίνα στρωμένη

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Zair : 23-10-13 στις 17:49 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02153 seconds with 11 queries