Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 28-02-07, 13:30
Το avatar του χρήστη mikenuke
mikenuke Ο χρήστης mikenuke δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 17-05-2003
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 2.517
Προεπιλογή

μαλλον δε θες να ακουσεις τη γνωμη μου...

ειμαι της φιλοσοφιας οτι τα ψαρια μας δεν εχουν μονο εξωτερικη ομορφια, οποτε συνδιαζουμε οτι μας αρεσει στο ματι.Αντιθετως ενα ασχημο ψαρι μπορει να εχει εξαιρετικη ομορφια στο χαρακτηρα. Βεβαια δεν περιμενω απο οποιονδηποτε νεο στο χωρο να εχει την ιδια αποψη, αυτο ειναι κατι το οποιο αποκτας με την τριβη με τα ενυδρεια και τα διαφορα ψαρια. δε θελω να ακουστουν και βαρια τα λογια μου...βεβαια...αλλα ειναι φυσικο να εντυπωσιαστει καποιος απο χρωματα και σχηματα.

Τωρα αν θες την επιπολαιη γνωμη μου για το συνδιασμο χρωματων, το βρισκω λαθος, και τα δυο ψαρια, αν πας για τροφεους ικολα ειναι κιτρινα, χρειαζεσαι κατι να κανει αντιθεση, και αυτος ειναι ο λογος που στα ψαρια malawi βλεπεις το συνδιασμο των χρωματων της σημαιας της σουηδιας, κτρινο-μπλε.

Αν θες την κανονικη μου αποψη, τα τροφεους θελουν μεγαλο ενυδρειο γιατι ειναι επιθετικα πολυ, εγω ετοιμαζομαι για 500 λιτρα με 10 τροφεους. στα 250 λιτρα, θα μπορουσες να βαλεις μερικα μαλαουι, 2 ομαδες 1Α-3Θ δηλαδη 8 ατομα.

Αν θες την υποδειξη μου παρε 5-6 Ικολα απο το water inn με 14,5 € το κομματι και κανε και ενα βιοτοπικο στησιμο, και θα γουσταρεις τρελλα!
__________________
Και ειπε το χρυσοψαρο:"Πρεπει να υπαρχει Θεος, αλλιως ποιος αλλαζει το "νερο"."
Το παλιό 90λιτρό μου Ο βιότοπος Tanganyika μου Το 120λιτρό μου Ο 2ος βιότοπος Tanganyika μου To παλιο 35λιτρο Amano μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01438 seconds with 11 queries