Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 11-10-12, 12:22
Το avatar του χρήστη S O T I R I S
S O T I R I S Ο χρήστης S O T I R I S δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-09-2011
Περιοχή: ΜΕΝΙΔΙ
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από S O T I R I S Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο φελλός αγοράστηκε πέρσι και δεν θυμάμαι την ακριβή διεύθυνση. Θα την ψάξω όμως και θα σου στείλω πμ για να μην κάνουμε και διαφήμιση
-------------------------

Η κατασκευή έχει ήδη τελείωσει. Υπάρχουν μερικές φωτογραφίες που θα τις ανεβάσω σε λίγο μαζί με τις απαραίτητες διευκρινήσεις για όποιον θέλει να επιχειρήσει κάτι παρόμοιο στο μέλλον.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από george1981 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο Σωτήρη πολύ καλή σκέψη και όμορφο αποτέλεσμα ! Είχα αρχίσει κι εγώ την έρευνα για ακατέργαστο φύλλο φελλού αλλά δεν έβρισκα πουθενά.. μακάρι να εμπορεύεται ακόμα ο άνθρωπος για να μπορέσουμε να πάρουμε. Θυμάσαι καθόλου τις διαστάσεις των φύλλων και τιμή? Όσον αφορά τη μονιμότητα που αναφέρεις είχα διαβάσει οτι ο φελός κρατάει 3-4 χρόνια μέσα στο ενυδρείο οπότε καλά έκανες και το κόλλησες σε τζάμι !
Η τιμή ήταν λίγο τσιμπιμένη, και από ότι θυμάμαι μου είχε κοστίσει η αγορά του φελλού περίπου στα 55 ευρό. Οι διαστάσεις δεν είναι στάνταρ. Υπήρχαν πιο μεγάλα φύλλα αλλά και πιο μικρά. Η επιλογή μου έγινε με βάση το ανάγλυφο των κομματιών (για να δείχνει πράγματι 3d), και το χρώμα τους.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,03948 seconds with 11 queries