Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 19-01-09, 16:08
eve_gr2000 Ο χρήστης eve_gr2000 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-08-2007
Περιοχή: Hong Kong
Μηνύματα: 86
Send a message via Skype™ to eve_gr2000
Προεπιλογή

Raven, σε ευχαριστώ για το Link, όντως χρήσιμο.
Η βασική μου απορία είναι η εξής: Κατά πόσο είναι κάτι τέτοιο εφικτό σε καρφουροενυδρείο 56λιτρο... (Παραπάνω λίτρα το αποκλείω λόγω έλλειψης χώρου).
Όσο για το θέμα νερού: Απ' ότι εχω δει υπάρχουν σαλαμάνδρες που ομοιάζουν περισσότερο με "ψαρια" ως προς τις συνθήκες διαβίωσης...Μάλιστα pet shop στο κέντρο είχε φέρει προ 3ετίας περίπου και από τότε μου είχαν μπει ιδέες για κάτι αντίστοιχο. Ο τύπος βέβαια στο pet shop τότε ισχυριζόταν ότι μπαίνουν σε κανονικά ενυδρεία και δεν έχουν κανένα πρόβλημα....Φυσικά και δε μπορώ χωρίς ψάξιμο να θεωρήσω κάτι τέτοιο αξιόπιστο...
Πάντως για αυτό που σκέφτομαι δε με ενδιαφέρει τόσο το να βάλω βατραχάκι όσο σαλαμάνδρα (με την προυπόθεση βέβαια ότι θα καταφέρω να βρω κάτι που δεν είναι αποτρεπτικό για τόσα λίτρα).
Σχετικά με τα ξύλα έχω ακόμη ένα σημαντικό πρόβλημα που σκέφτομαι: Εφόσον κάποια φυτά θα είναι εντελώς εκτός νερού, πρέπει να καταφέρω να βρώ ρίζα που να έχει "κουφάλες" για να μπορεί να μπει χώμα...Άρα τα mopani μάλλον τα αποκλείουμε....
Συγνώμη για την πολυλογία αλλά πριν ξεκινήσω κάτι τέτοιο θέλω να μαζέψω όσες περισσότερες πληροφορίες μπορώ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01344 seconds with 11 queries