Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #17  
Παλιά 28-09-10, 21:13
Το avatar του χρήστη nikoloutso
nikoloutso Ο χρήστης nikoloutso δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-09-2010
Περιοχή: Νέα Πέραμος
Μηνύματα: 82
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
δε μπορω να κανω ερωτηση γιατι κι εσυ γραφεις με ερωτησεις παραπανω...γιαυτο ρωτησα...εφοσον λες ολα τα παραπανω...τι προτεινεις λοιπον?
να μην παρει πορωδεις πετρες?? με καλο πλυσιμο νομιζω μπορει να τις καθαρισει..εξαρταται βεβαια και απο το ποσο πορωδεις ειναι...πορωδης ειναι και η λαβα ειναι ομως και η φεγγαροπετρα.
εθεσες θεμα ελληνικων πετρων και εισαγωγης. υπαρχουν τοσο ελληνικες οσο και εισαγωγης καταλληλες και ακαταλληλες...
το αν εχει εξαρση καποιου συστατικου καποια περιοχη πως μπορει να το ξερει??
γενικως βρισκω καποια ερωτηματα σου αναπαντητα και μπορουν να ανακοψουν καποιον απο το να παρει πετρες απο τη φυση η τις μανδρες...και απο που να παρει λοιπον??. νομιζω πως πετρωματα οπως σχιστολιθος-γρανιτης-βασαλτης-φεγγαροπετρα και μερικα ακομη που εχουμε δει σε παρουσιασεις ειναι σχετικα ακινδυνα. και μπορεις να τα βρεις στη φυση και τις μανδρες.
αν τα βρεις στα πετσοπ δε θα εχουν καμια διαφορα απο τις αλλες παρα μονο στην τιμη.
Μα εννοειται οτι οι περισσοτερες ερωτησεις μου ΔΕΝ εχουν απαντησεις. Κι σε αυτό θελω να καταλληξω.
Οτι ολες αυτες που λες ναι, ειναι οκ για ενυδρείο.
Οι ηφαιστειακές ομως συγκεκριμένα... καποιες ειναι και καποιες οχι.
Οποιος τις παρει, θα τις παρει με δικό του ρίσκο!!
Ειναι λοιπόν καλό να ξερουν οι χομπιστες οτι ΔΕΝ ειναι ολες οι ηφαιστειακές πετρες καταλληλες για ενυδρείο!!
Αν λοιπον εγω βγω και μαζεψω και βλαω ηφαιστειακές πετρες και μου τουμπαρει το ενυδρείο, ποιος θα φταιει??
Εγω που πηγα της μαζεψα και τις έβαλα, ή εσυ που μου ειπες βαλε αφοβα ηφαιστειακές... έβαλα κι εγω και ΔΕΝ ειχα πρόβλημα??
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01774 seconds with 11 queries