Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 13-10-12, 02:44
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Νομιζω το μεγαλυτερο προβλημα δεν ειναι ο χωρος!
Αλλα ολα τα υπολοιπα! Πρωτα απο ολα χρειαζεται μελη ... με διαθεση και ορεξη ...
μελη ... οχι ηγετες, ουτε αρχηγοι
μελη!!!

Αν υπαρχει αυτο ολα τα αλλα βρισκονται!

Με το "πανελληνιο" του θεματος ... οταν ολα στηριζονται σε μια ομαδα ατομων που πρεπει να πραττουν και οι αλλοι να περιμενουν απο εκεινους τοτε για μενα κατι δε παει καλα. Δεν μπορουμε να τα περιμενουμε ολα απο μερικους ανθρωπους αλλα να ειμαστε αξιοι να το παρουμε "πανω" μας και να πραττουμε και οι ιδιοι!

Αν λοιπον ομαδες απο καθε πολη της Ελλαδας οργανωνόντουσαν και παρουσιαζαν ενα σεμιναριο (πχ) - φυσικα με την βοηθεια ολων οσων μπορουν να βοηθησουν για το στησιμο και την διαχείριση ενος τετοιου εγχειρήματος - θα μπορουσε να γινει σε καθε γωνια της Ελλαδας και οχι να περιμενουμε μια ομαδα να κανει "περιοδεία" στον τοπο μας!
Αν φαινεται δυσκολο φανταστειτε ποσο δυσκολο ειναι για εκεινους που αφηνουν δουλειες και υποχρεωσεις να το κανουν (αφηνω πισω τα εξοδα) και παλι ειναι ανεπαρκεις αφου δεν μπορουν να καλυψουν ολες τις επιθυμιες!

Αν βαζαμε αγγελια θα ζητουσαμε μια πλουσια ομαδα, να αγαπαει τα ενυδρεια, να μην εχει υποχρεωσεις και να αφιερωθει αποκλειστικα σε τετοιες δραστηριοτητες!

Για αυτο βλεπουμε και πολλα "παλια" μελη να αποσύρονται (και το εχω συζητησει με αρκετα). Οι πιο πολλοι δεν βλεπουν μελλον ... απογοητευονται ...

Εγω απο την αλλη ειμαι πιο αισιοδοξος

** Οπως βλεπεις Σταματη δεν φερομαι με τον τροπο που το εκανες πριν λιγα χρονια - που στην ουσια ελεγα οτι λες και εσυ τωρα!! Συγνωμη δε θελω να σε ερεθισω αλλα πια σε βλεπω να γραφεις την λεξη: ενωνει ... ηταν η λεξη που ειχα χρησιμοποιήσει και επεσες να με φας θεωρώντας οτι υπονοούσα κατι!

Να πω επιτελους?
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιώργος Κ : 13-10-12 στις 04:31
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01639 seconds with 11 queries