Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 10-07-08, 14:26
Το avatar του χρήστη aginor
aginor Ο χρήστης aginor δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 85
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην aginor
Προεπιλογή

Μια μια της αποριες.
το διαλεξα μονος και οι καθηγητες μου δεν ξερουν το μεγεθος της κατασκευης. στα χαρτια απλα γραψαμε σχεδιομελετη και κατασκευη μοντελου σε κλημακα. την κλιμακα την ξερω μονο εγω. ειναι 1:100 ενω οι καθηγητες μου ελπιζουν στο 1:2000
Σαν φοιτητης εχω προομιακη προσβαση σε επειχηρησεις. Π.χ. το Flow-3D αν το αγορασει μια εταιρια κοστιζει 50.000 Ευρω. Σαν φοιτητης το εχω δωρεαν με πληρη τεχνικη υποστηριξη μεχρι να παρω το πτυχιο μου. Επισης καταφερα να παρω σιδερα σε τιμη κοστους απο τον παραγωγο. Δηλαδη περιπου στα μισα λεφτα απο οτι θα αγοραζατε οι περισοτεροι σαν ιδιοτες.
Το θαλασσινο νερο ειναι βαρυτερο απο της βρυσης. Αρα και η ανωση ειναι μεγαλητερη. δηλαδη το μοντελο μπορει να παραγει μεγαλητερη ισχυ με της ιδιες διαστασης.
Θα υπαρχει εγκατεστημενη μια αντιλα 1 ιππου που θα ανακατευει το νερο για να μην ειναι ακινητη η επιφανεια. Η χλωρινη εκτος των αλλων ειναι και διαβρωτικη. Θα γινει οξυγονωση με φυσαλιδες. αντι για αντλια αερος ενυδριου που θελει ενα καρο λεφτα σε αυτα τα μεγεθη, θα βαλω ενα κοφλερ (αεροσυμπιεστη) που θα παρεχει τον απετουμενο αερα μεσα. ξερει κανεις ποσα λιτρα αερα το λεπτο πρεπει να ειναι η παροχη? πως υπολογιζετε αυτο στα ενυδρια??
Με την εξατμιση δεν ξερει κανεις να μου δωσει μια εικονα? ποσο να το υπολογιζω την εβδομαδα?
τελος, ειναι μεταλικος σκελετος που στηριζει ενα υλικο που λεγετε παναμας (σαν μουσαμας ειναι αλλα πολυ πιο γερο) και το κλαπε που παραγει το κυμμα ειναι ανοξειδωτο.
αυτην την στιγμη ειναι ετοιμος ο σκελετος και ο κηματιστηρας. απο την αλλη εβδομαδα παραγγελνω τον παναμα. τωρα φτιαχνω τον ηλεκτρικο πινακα και την διαταξη χειρισμου.
ι ωρθωγραφοια δαιν ινε τω δινατω μου σοιμιω.(ειμαι δυσλεκτικος)
__________________
Ζωη δεν ειναι να ξυπνας,να τρως,να θετεις παλι,
Ζωη ειναι να εισαι ξυπνητος οταν κοιμουνται οι αλλοι......
Ζωιδακης
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02267 seconds with 11 queries