Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 07-07-10, 11:59
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
βρισκομαι επαρχια...και με λυπει που δε μπορω να αποκτησω καποιες προσφορες πραγματικα πολυ καλες ή καποια προιοντα και ειδη που δε μπορω να βρω εδω...
καταλαβαινω ομως οτι ειναι στη διαθεση του καθενος να στειλει ή να μη στειλει αυτο που προσφερει στην επαρχια. μπορει να βαριεται να μπει στον κοπο.
και ο κοπος ειναι μεγαλος αν η αποστολη απαιτει κτελ και ζει στην αθηνα σε μια περιοχη μακρυα απο τα κτελ για παραδειγμα..
ομως πολλα πραγματα μπορουν να σταλουν με κουριερ ή με ταχυδρομειο. και γιαυτο γραφω εδω...για να πω οτι εχω στειλει απειρα δεματα με κουριερ (ειχα ξεπερασει τα 60 δεματα μου ειπαν απο το γραφειο ) χωρις να χρειαστει να καταβαλω καποια προσπαθεια. τηλεφωνεις...ερχεται ο κουριερ σπιτι σου παιρνει το δεμα σου και την αλλη μερα ειναι στο φιλο που το εστειλες.(χρεωση παραληπτη).
ουδεποτε ειχα προβλημα συναλλαγης με καποιον χομπιστα.
θελω να παροτρυνω λοιπον να σκεφτεστε και αυτο το ενδεχομενο της αποστολης απο το σπιτι σας που ειναι σαν να περναει ο ιδιος ο ενδιαφεορμενος και να το παιρνει.
ειναι μεγαλη υποθεση να ακους απο καποιους "ψαχνω πολυ καιρο αυτο αλλα δε το φερνουν ποτε εδω...ευτυχως που μου το εστειλες εσυ γιατι δε θα το εβρισκα ποτε" και ακολουθουν 1000 ευχαριστιες.
ετσι ανεβαζουμε το χομπυ και σε περιοχες πιο απομακρες χωρις να περιμενουμε να το κανουν αυτο τα πετσοπ εκει, γιατι δε θα το κανουν.
ειναι ασχημο να θεωρουν καποιοι οτι ειναι "καταδικασμενοι" στο χομπυ επειδη δε ζουν σε μεγαλα αστικα κεντρα. αν δε το ζησει κανεις δε μπορει να το καταλαβει.
Πανο καλα τα λες φιλε μου αλλα εχει μαλιασει η γλωσσα μου να το λεω, μεχρι που σταματησα.... πραγματικα ολα αυτα που γραφεις ειναι η πραγματικοτητα...
οταν ξεστησα το νταμαρι με τισ κιχλιδες, ειπα αν καποιος θελει τις πετρες, δωρεαν... βρεθηκε καποιο παιδι που εφτιαχνε νταμαρι και τις ηθελε.... ξερεις πως τις εστειλα????
μεγαλη κουτα, πολυ σχοινι για δεσιμο παντου και μου βγηκε η μεση να τις παω στο πλοιο... εδωσα και 5 ευρω μεταφορικα για το χομπι....
μπορει να μου βγηκε η μεση γιατι ηταν καμια 60-70 κιλα αλλα ειμουν χαρουμενος....
μεχρι που φτανουμε στο τωρα και δεν θελω να στελνω ουτε καρφιτσα....
τελος παντον οτι και να γραψουμε δεν θα αλλαξει κατι.... και γι αυτο και δεν ζηταω τιποτα, απλα διαβαζω και γραφω και που και που για να περναει η ωρα και να μιλαω με 2-3 ατομα που αξιζε που τα γνωρισα εστω και μεσω του pc.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01935 seconds with 11 queries