Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 07-07-10, 11:51
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

βρισκομαι επαρχια...και με λυπει που δε μπορω να αποκτησω καποιες προσφορες πραγματικα πολυ καλες ή καποια προιοντα και ειδη που δε μπορω να βρω εδω...
καταλαβαινω ομως οτι ειναι στη διαθεση του καθενος να στειλει ή να μη στειλει αυτο που προσφερει στην επαρχια. μπορει να βαριεται να μπει στον κοπο.
και ο κοπος ειναι μεγαλος αν η αποστολη απαιτει κτελ και ζει στην αθηνα σε μια περιοχη μακρυα απο τα κτελ για παραδειγμα..
ομως πολλα πραγματα μπορουν να σταλουν με κουριερ ή με ταχυδρομειο. (φυτα, κλαδεματα, μηχανηματα, τροφες κ.α.)...και γιαυτο γραφω εδω...για να πω οτι εχω στειλει απειρα δεματα με κουριερ (ειχα ξεπερασει τα 60 δεματα μου ειπαν απο το γραφειο ) χωρις να χρειαστει να καταβαλω καποια προσπαθεια. τηλεφωνεις...ερχεται ο κουριερ σπιτι σου παιρνει το δεμα σου και την αλλη μερα ειναι στο φιλο που το εστειλες.(χρεωση παραληπτη).
ουδεποτε ειχα προβλημα συναλλαγης με καποιον χομπιστα.
θελω να παροτρυνω λοιπον να σκεφτεστε και αυτο το ενδεχομενο της αποστολης απο το σπιτι σας που ειναι σαν να περναει ο ιδιος ο ενδιαφεορμενος και να το παιρνει.
ειναι μεγαλη υποθεση να ακους απο καποιους "ψαχνω πολυ καιρο αυτο αλλα δε το φερνουν ποτε εδω...ευτυχως που μου το εστειλες εσυ γιατι δε θα το εβρισκα ποτε" και ακολουθουν 1000 ευχαριστιες.
ετσι ανεβαζουμε το χομπυ και σε περιοχες πιο απομακρες χωρις να περιμενουμε να το κανουν αυτο τα πετσοπ εκει, γιατι δε θα το κανουν.
ειναι ασχημο να θεωρουν καποιοι οτι ειναι "καταδικασμενοι" στο χομπυ επειδη δε ζουν σε μεγαλα αστικα κεντρα. αν δε το ζησει κανεις δε μπορει να το καταλαβει.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01636 seconds with 11 queries