Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 12-06-11, 17:14
Το avatar του χρήστη voulasto
voulasto Ο χρήστης voulasto δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-02-2008
Περιοχή: Σερρες
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αλεξάνδρα Κατσούρη Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχαριστούμε παιδιά αλλά τα νέα άσχημα.... Η γλυκειά κουνελίνα απεβίωσε. Ευτυχώς που αυτό έγινε στην κτηνίατρο και δεν την είδαμε εμείς. Ηταν πολύ μωρό προφανώς, (στο πετ μας είπαν ότι ήταν δύο μηνών αλλά....) μη πλήρως απογαλακτισμένη, και μετά το μήνα που την είχαμε άρχισαν τα προβλήματα διάρροιας. Ο αρσενικός άν και φαινόταν ίδιος αρχικά σε μέγεθος με την θηλυκιά, πρέπει ή να ήταν μεγαλύτερος σε ηλικία, ή ίδιας ράτσας αλλά "άλλης γραμμής αίματος " όπως είπε η κτηνίατρος.
Δε θέλω να αφήσω μονο του τον κούνελο πάνω που είχε συνηθίσει παρεούλα. Γιαυτό θα πάρω άλλο θηλυκό και αυτή τη φορά θα προσέξω να μην είναι πολύ μικρούλι.
Γεια σου.Εχω και γω ενα γλυκητατο κουνελακι 2,5 χρονια κοντα.Θα σου ελεγα καλυτερα να μην παρεις κι αλλο θηλυκο γιατι δεν θα μπορεις να τα εχεις στο ιδιο κλουβι εκτος κι αν τα στειρωσεις.Θα ζευγαρωνουν συνεχεια και θα κανουν αρκετα κουνελακια.Και εγω ηθελα να του παρω παρεα και σκεφτομουν αρσενικο αλλα οσους ρωτησα μου ειπαν πως δυο αρσενικα δεν κανουν μαζι γιατι μαλωνουν και μπορει να σκοτωσει το ενα το αλλο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01558 seconds with 11 queries