Θέμα: water in
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 11-09-11, 23:50
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rastafarian Εμφάνιση μηνυμάτων
Ειστε απλα απαραδεκτοι...καθεστε και κραζεται το μαγαζι?Στη τελικη αν δεν σας αρεσει να μη ξαναπατησετε και οχι να καθεστε να λετε τετοια πραγματα.Οσο για τα σκευασματα που λες φιλε μου υπαρχουν.Πολλα υγρα βακτηρια το γραφουν και αν δεν τα πιστευεις δεν εχεις παρα να το δοκιμασεις,το εχουν δοκιμασει πολλοι και δουλευει μια χαρα
Εχεις δικιο οτι δεν ειναι σωστο το κραξημο και οπως βλεπεις αναφερω οτι πολλα σκευασματα αναγραφουν οτι μπορεις σχεδον αμεσα να ριξεις τα πρωτα ψαρια μεσα (πχ. sera bio nitrivec). Απο εκει και περα, δεν εκραξα κανενα μαγαζι λεγοντας το τι μου συνεβει, (ισως να φαινεται κατι τετοιο, αλλα απλα διχνω την απογοητευση μου προς το μαγαζι, και φυσικα δεν ξανααγορασα απο εκει.) απλα ειπα την εμπειρια που ειχα. Και οτι το λεει ο ανθρωπος δεν τον κραζω οπως βλεπεις αλλα τον δικαιολογω λογω του οτι το λενε και πολλα σκευασματα τετοια. Οσο για το να το δοκιμασω, το εχει δοκιμασει φιλος μου ακριβως με τις οδηγιες το προιον της sera που λεω πιο πανω και το αποτελεσμα ειναι να εχει κανονικα αμμωνια. Πιστευω και γνωμη μου ειναι, οτι δεν μπορουν να φτασουν το μπολι ολα αυτα τα σκευασματα,( δεν εχω χρησιμοποιησει μπολι ποτε, αλλα εχω διαβασει πολλα θεματα και αρθρα) που το μπολι ειναι αυτο που στην ουρια το παιρνεις και βαζεις αμεσα εναν μικρο αριθμο ψαριων ή καποιο ψαρι αν θα εχεις μεγαλα ψαρια στο ενυδρειο κλπ.

Τελος και εγω με βακτηρια εμποριου εστρωσα το ενυδρειο μου, ριχνοντας τροφη καθημερινα για την παραγωγη αμμωνιας και εκανε να στρωσει 30 ημερες ακριβως. Τα βακτηρια που χρησιμοποιησα ηταν της microbe lift το nite out 2 και το balancer.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,05907 seconds with 11 queries