Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #148  
Παλιά 05-02-11, 23:23
Giorgos Ο χρήστης Giorgos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: Κορυδαλλός
Μηνύματα: 3.496
Προεπιλογή

Παροχες:
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από annivas2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η ΣΥΝΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ??
το μεγαλο ερωτημα.....απο την αρχη της ιδρυσης του συλλογου....τι κερδιζω αμα γινω μελος ?....τι προνομια εχω αμα γινω μελος ?.....
Θα τα γραψω τελευταια φορα, κι οποιος καταλαβε καταλαβε......
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΑΔΑ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΜΕ ΚΟΙΝΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΧΟΥΣ...αυτο ειναι ενας συλλογος....παντα αυτο ηταν και παντα αυτο θα ειναι....τιποτα παραπανω, τιποτα παρακατω....
Διαβασες τους σκοπους και τους στοχους του καταστατικου??
Εισαι συμφωνος??
Σε ικανοποιουν τα μεσα για την επιτευξη τους ??
Εισαι διατεθειμενος να προσφερεις κατα το δυνατον ??
Εισαι διατεθειμενος να προαγεις αυτους τους σκοπους κατα το δυνατον??
Εισαι διατεθειμενος να χαλασεις χρονο (οποτε μπορεις) και χρημα (αν μπορεις) για τη διαδοση των σκοπων ??
ΤΟΤΕ ΓΙΝΕ ΜΕΛΟΣ...
Απο την αλλη ομως οταν εχεις και απαιτησεις (σαν μελος) για την προωθηση των σκοπων εμφανιζεται (αντικειμενικα) το θεμα του κοστους...τα προηγουμενα χρονια υπηρξαν διαφορες πολιτικες (για ευρεση πορων) και ειδαμε τι γινοταν....τωρα ειναι αυτη (μελος με 50 €)....ειναι ομοφωνη αποφαση της ΓΣ...σωστο/λαθος η πορεια θα δειξει....οποιος εχει αντιρρησεις να θεσει το θεμα....

...........


Αν αυτο που σε ενδιαφερει φιλαρακο ειναι κλαδεματα, γεννες, εκπτωσεις, προσφορες και αμα γινει κανα σεμιναριο να παμε να δουμε (αν δεν βαριομαστε) τοτε ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ δεν κανει για σενα.... δε λεω οτι τα παραπανω δε γινονται εντος του συλλογου...λεω οτι τα παραπανω δεν ειναι ΣΥΛΛΟΓΟΣ...

...........

Οταν εμφανιζεται λοιπον καποιος νεος με ενθουσιασμο και ορεξη και αφου προσπαθησεις σε 5 λεπτα να του λυσεις καμια 100στη αποριες, του αναφερεις για τα φορα, του πεις οτι υπαρχει και συλλογος και η κουβεντα καταληγει στην κρισιμη ερωτηση “τι μου προσφερει ο συλλογος?”, η απαντηση ειναι μια.....
ο Συλλογος προσφερει μονο ικανοποιηση οταν προωθει τους σκοπους του, εσυ εισαι διατεθειμενος να προσφερεις??
__________________
Πέταλο
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01708 seconds with 11 queries