Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 19-06-08, 10:35
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fishme1 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο οτι εχω δει οσον αφορα το γκιζανι αφου εχω συλλεξει και ο ιδιος απο τον βιοτοπο του τα πραγματα δεν μου φαινονται καλα,θυμηθειτε τις χλωρινες που ριξαν καπιοι.

εχω μαζεψει και αλλα ελληνικα ειδη φετος και το μονο που εχω να πω ειναι οτι οικολογικη καταστροφη δεν κανεις με 40-50 ψαρια αλλα αν ο δρομος περναει διπλα ή καλυτερα κοβει στην μεση τον βιοτοπο,αν οπως σε αλλη περιπτωση τα ρυακια που κρυβεται ο γονος περνουν μεσα απο χωραφια κτλ.

επισης αυτοι δεν ξερουν τι κανουν;;; http://www.acp-database.org/db-start--77-0-en.htm
ενδιαφέρον site...αλλά μην τρελαθούμε κιόλας. δεν μιλάω για οικολογική καταστροφή με το να πάρει κάποιος 20 ψάρια από κάπου αλλά για το αν έχει το δικαίωμα να το κάνει, ειδικά όταν δε γνωρίζεις οτιδήποτε γι αυτά τα είδη. και όλοι αυτοί οι προβληματισμοί γιατί η συζήτηση ανοίχτηκε σε ένα φόρουμ ενυδρειόφιλων κι ανθρώπων που ενδιαφέρονται για τη σωστή διατήρηση των ειδών που φιλοξενούν και γενικότερα με οικολογικές ευαισθησίες. αν μιλούσα στο σύνδεσμο βιομηχάνων τα πράγματα θα ήταν διαφορετικά.
__________________




Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01376 seconds with 11 queries