Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 04-02-11, 20:41
QS-Plan Ο χρήστης QS-Plan δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 08-07-2010
Περιοχή: Τριανδρία (home) - Συκιές (work)
Μηνύματα: 807
Προεπιλογή

Λοιπόν.... μόλις έκανα και τον απαραίτητο καφέ ώστε να έχω και μια βοήθεια ώστε τα γραφούμενα να μπουν σε μια τάξη και να μην δημιουργηθούν "εύκολα" παρεξηγήσεις... ως γνωστόν, ο γραπτός λόγος πέρα από το ότι μένει, στερείται της οπτικής επαφής με τον άλλον, ώστε να είσαι σίγουρος 1000% για το τι εννοεί με αυτό που λέει...

Προσωπικά, πρώτα βρήκα τον GAB και μετά τον ΠΣΦΕ. Μετά έμαθα, μέσα από τον GAB, τον Σύλλογο και η αλήθεια είναι ότι ήθελα να γραφώ.

Αλλά....

Μου θυμίζει η όλη ιστορία, μια άλλη παλιά ιστορία... Παλιό μου βίτσιο η συλλογή (τηλε)καρτών... σε μια ΔΕΘ είχε προσφορά ο ΠΑΟΚ σε τηλεκάρτες, συμπλήρωσα μια αίτηση και μου ήρθε στο γραφείο ένας τύπος για να πάρω διαρκείας τα οποία κάναν 150 ευρώ... και του λέω, οκ στα δίνω, τι θα έχω? καθισματάκι? ασφαλή χώρο πάρκιν? περιοδικό με αναλύσεις του αγώνα και της προϊστορίας αγώνων? εκπτωτική κάρτα μέλους? αυτό? εκείνο? το άλλο? και μου απαντάει.... μα ΠΑΟΚ είμαστε, δεν είμαστε Μπαρτσελόνα...

Κακά τα ψέμματα, παντού και πάντα υπάρχουν ανταποδοτικά οφέλη. Πάντα έχουν γίνει πραγματα πριν από εμάς (για εμάς) και πάντα θα γίνονται πράγματα μετά από εμάς (για εμάς ή/και για τους επόμενους).

Κανείς δεν ακυρώνει τις προσπάθειες που έχουν γίνει. Ίσα ισα, αν δεν είχαν γίνει, δεν θα είμασταν εδώ. Και ίσα ίσα θα πρέπει να γίνουν και άλλα για να είμαστε εδώ, και όχι μόνο εμείς, αλλά και άλλοι.

Η συνδρομή είναι φτηνή ή ακριβή? Υπεισέρχονται πολλές παράμετροι.
Σε σχέση με την προηγούμενη, είναι πανάκριβη.
Σε σχέση με την προηγούμενη και μεσούσης της κρίσης, ξεφεύγει κατά πολύ.
Σε σχέση με το τι θέλει ο Σύλλογος από τα υπάρχοντα ή/και τα μελλοντικά του μέλη, είναι απλά plain mathematics. 10-15-20 ευρώ τον χρόνο τα δίνεις άνετα, τα δίνουν πολλά άτομα άνετα. 50 ευρώ θα τα δώσουν ελάχιστοι.

Προσωπικά, μου φαίνεται ακριβή.

Φαντάζομαι και θέλω να ελπίζω πως σκοπός και στόχος του ΠΣΦΕ είναι η διάδοση της ενυδρειοφιλίας σε ολοένα και περισσότερους. Ήμουν χθες και σήμερα το πρωί στο σταντ. 10 τουλάχιστον άτομα ρωτούσαν για τις διαδικασίες εγγραφής και το κόστος. Στο άκουσμα της τιμής, έφυγαν... Δυστυχώς, δεν τους ρώτησα ποια θα θεωρούσαν ως λογική τιμή.
Προσωπική μου άποψη, είναι αυτό που έχει αναφερθεί και από άλλους συγχομπίστες... Πιο εύκολα βρίσκεις 40 άτομα να δώσουν από 10 ευρώ, παρά 8 άτομα να δώσουν από 50 ευρώ.

Όσο και να κοστίσει όμως η συνδρομή, το θέμα είναι το τι προνόμια θα έχει το κάθε μέλος του ΠΣΦΕ.
- Θα έχει πρόσβαση σε συγκεκριμένες πληροφορίες του ΠΣΦΕ?
- Θα έχει κάρτα μέλους του ΠΣΦΕ?
- Θα έχει προσκλησεις σε συγκεκριμένες εκδηλώσεις, στο εσωτερικό ή στο εξωτερικό σε προνομιακές τιμές, μέσω του ΠΣΦΕ?
- Θα υπάρχει κάποιο ενημερωτικό υλικό του ΠΣΦΕ? (δεν είναι ανάγκη να είναι σε ιλλουστρασιόν χαρτί, σημασία δεν έχει το περιτύλιγμα αλλά το δώρο)
- Θα μπορέσει να συμμετέχει σε ομάδες εργασίας μέσα στο Σύλλογο

Πιθανώς να κάνω και λάθος, αλλά κανένα από τα παραπάνω δεν έχει γίνει, για οποιονδήποτε λόγο.

Κάπου πρέπει να τελειώσω το λογύδριο. Δεν μηδενίζω το τι είχε γίνει. Το ανέφερα και παραπάνω... "Κανείς δεν ακυρώνει τις προσπάθειες που έχουν γίνει. Ίσα ισα, αν δεν είχαν γίνει, δεν θα είμασταν εδώ. Και ίσα ίσα θα πρέπει να γίνουν και άλλα για να είμαστε εδώ, και όχι μόνο εμείς, αλλά και άλλοι."
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01786 seconds with 11 queries