Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #204  
Παλιά 29-03-16, 08:54
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tsantos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ευχομαι να ηταν τα τελευταια που εχασες!!!
Καλη επιτυχια!!!
Σε ευχαριστώ φίλε μου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tyrinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
Λαμπρο μην αποδυναμωνεσαι.σε ολους εχει συμβει.μακαρι να πανε ολα καλα με τη θεραπεια..
εχεις δει τα ψαρια να ξυνονται σε πετρες η στην αμμο ή να κανουν σπασμοδικες κινησεις σαν να τιναζονται?
Κώστα, κάποιες φορές τα ψάρια γυρνάνε στο πλαί και ξύνονται στην άμμο.
Αλλά το θεωρησα φυσιολογικό γιατί δεν το κάνουν συνέχεια και έχω διαβάσει ότι είναι σχετικά φυσιολογική συμπεριφορά αυτή γιατί τα βοηθάει να βγάζουν τα παράσιτα από το σώμα τους.
Τώρα να σου πω με ποιά συχνότητα γίνεται αυτό, θα σε γελάσω. Αυτά πάντως που φύγανε δεν το κάνανε αυτό.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Λάμπρο μη το βάζεις κάτω, δυστυχώς συμβαίνουν και αυτά
Σε ευχαριστώ Τάκη. Απλά είναι η στεναχώρια για τα ψάρια πρώτα από όλα και κατα δεύτερον γιατί δένεσαι και εσύ μαζί τους, και μετά σου έρχεται "κάπως".

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα.
Έτσι λέω. Μούλιασμα και στα 3 γεύματα. Στο φλυτζανάκι ελάχιστο νερό, όσο για να διαλυθεί το φάρμακο αλλά και να απορροφηθεί στη τροφή. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το focus για καλύτερη εφαρμογή του φάρμακου στην τροφή http://www.seachem.com/focus.php
Καλή επιτυχία!
Κλεόβουλε, ξεκίνησα χθες όπως μου είπες.
Πήρα το "Flagyl" 500, έσπασα μια κάψουλα και σε ποτηράκι με λίγο νερό και το φάρμακο (μπορεί να μην ήταν ακριβώς το 1/3) μούλιασα τροφή και τους την έδωσα.

Πήρα και "Epsom salt" και έριξα την αναλογία στα καθαρά λίτρα του ενυδρείου (διαλυμένο σε νερό ενυδρείου πρώτα).

Ανέβασα και την θερμοκρασία από τους 26 στους 26,6 και σήμερα θα την πάω στους 27,2.

Θα ακολουθήσω το πρόγραμμα μέχρι το Σάββατο που θα κάνω και την αλλαγή νερού.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01786 seconds with 11 queries