Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 13-02-17, 19:17
Το avatar του χρήστη Dream Waters
Dream Waters Ο χρήστης Dream Waters δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-04-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 394
Προεπιλογή

Aς απαντησω και εγω που εχω κανει αρκετα παρομοια και μεγαλυτερα ενυδρεια ,και κοντευουν να πεσουν τα μαλλια μου με αυτα που διαβαζω.Ο πετσοπας που σου ειπε για 10ρι καλο ειναι πες του να πουλησει καμια τροφη για σκυλους και ας αφησει τις κατασκευες ενυδρειων που μαλλον για ασχετο τον κοβω.Μη σκοτωθει και κανενας ανθρωπος....Απο κει και επειτα.Το 15αρι στις διαστασεις σου ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ με 70 ποντους υψους με 10ρες κοντρες πανω κατω.Υπολογισε οτι ενα τζαμι 15mm 200Χ70 ζυγιζει κοντα στα 50 κιλα και ο τροπος που θα πρεπει να το πιασεις για να το τοποθετησεις πανω στην κολλα δεν ειναι και κατι το τοσο ευκολο..Θελει πειρα και τουλαχιστον 2 ατομα με βεντουζες.Πρεπει να δωσεις πολυ μα πολυ προσοχη στο ποσο σφιχτα θα ειναι τα τζαμια μεταξυ τους μετα το κολλημα.Αν δε τα σφιξεις η ραφη θα γινει πολυ ελαστικη,αν το σφιξεις πολυ θα μεινουν πολλα κενα αερος και θα φυγει η πιο πολυ κολλα.Χρειαζεσαι σφικτηρες μαραγκου για να γινει πιο ευκολη η δουλεια και πολυ πιο σωστα.Κατα τη διαρκεια του σφιξιματος υπαρχει κινδυνος τα τζαμια να γλιστρησουν πανω στην κολλα και να κολλησουν ΤΕΛΕΙΩΣ στραβα χωρις να το καταλαβεις....Καλη τυχη στο εγχειρημα σου.
__________________
www.dreamwaters.co
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 11 queries