Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #197  
Παλιά 11-04-12, 23:07
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manolischania Εμφάνιση μηνυμάτων
εγώ προσωπικά αποφεύγω είναι με την τροφή .
Για τον λογο που αναφερουν μερικοι: ''γιατι να εχω κατι να σαπιζει στο ενυδρειο?''. Εγω το εκανα με τροφη διοτι ετσι το εκανα και την πρωτη φορα και δεν εχω ασχοληθει με το να ριχνω αμμωνια και μπολι δεν ηθελα για τον λογω των ασθενιων κλπ που μπορει να μεταφερθουν μαζι του.

Απο εκει και περα προσωπικα οσο περναγε ο καιρος εβαζα και παραπανω φυλλαρακια ωστε να γινει οσο το δυνατον πιο μεγαλη αποικια βακτηριων και να μπορει να καταπολεμισει την εκαστοτε αμμωνια καθε φορα αλλα και να ειμαι πιο σιγουρος οταν θα βαλω τα ψαρια οτι θα μπορεσει να ανταπεξελθει. Παντα δεν ειναι λογικο να κοιταμε να την κανουμε οσο το δυνατον μεγαλυτερη και δυνατοτερη την αποικια ακομα και ενα μονομαχο να βαλουμε? Σιγουρα παιζει ρολο και ο εξοπλισμος που εχουμε, τα λιτρα κλπ.

Αληθεια αν εγω ειχα ενα ενυδρειο και εστρωνα 200 λιτρων αντι για 50 που εχω, με σκοπο ομως να φιλοξενησει τον ιδιο αριθμο ψαριων, θα εβαζα παραπανω τροφη ή αμμωνια? (αναλογα τον τροπο που χρησιμοποιει κανεις).
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από manolischania Εμφάνιση μηνυμάτων
Και τίποτα να μην βάλεις το φίλτρο θα στρώσει
Αυτο πως το εξηγεις?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 11-04-12 στις 23:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01410 seconds with 11 queries