Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 31-10-13, 20:37
plin Ο χρήστης plin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-12-2012
Περιοχή: Καλλιθέα
Μηνύματα: 724
Προεπιλογή

Χάρις στις exeliγμένες οδηγίες του exelix ολοκλήρωσα επιτυχημένα την... εγχείρηση και στο δικό μου Amazon puffer . Μερικές παρατηρήσεις:
1. Όχι τυχαία, ο exelix προτείνει το καλό ανακάτεμα του γαρυφαλέλαιου με το νερό με τη χρήση ενός μικρού κλειστού δοχείου. Το γαρυφαλέλαιο είναι πτητικό, εγώ επιχείρησα να το ανακατέψω με ηλεκτρικό αναδευτήρα για καφέ και μύρισε ο τόπος γαρυφαλέλαιο, οπότε θεωρώ ότι κάποια ποσότητα έτσι εξατμίζεται.
2. Το δικό μου κοιμήθηκε μέσα σε ένα δευτερόλεπτο. Το άφησα για σιγουριά παραπάνω, αλλά υποψιάζομαι ότι και μικρότερη δόση από μία σταγόνα ανά ποτήρι να βάλουμε θα αρκεί. Βέβαια, ίσως παίζει ρόλο ότι το δικό μου είναι μάλλον μικρότερο και πιο ταλαιπωρημένο.

Μερικές ερωτήσεις στον exelix:
Α. Συνειδητοποίησα ότι δεν είχα ένα μέτρο μέχρι που να τα κόψω. Φοβήθηκα να τα κόψω πολύ μην πληγώσω τα ούλα ( ; ) του, με αποτέλεσμα τα δόντια του να εξακολουθούν να ξεπροβάλλουν από το στόμα του. Εσύ τα έκοψες σύριζα;
Β. Ξύπνησε σχετικά αργά. Έκανε τουλάχιστον δύο (βασανιστικά) λεπτά να αρχίσει να ισορροπεί στο νερό. Το άφησα ένα πεντάλεπτο να ξυπνήσει καλά. Εσένα πόσο έκανε;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries