Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 30-11-15, 19:40
Το avatar του χρήστη Themis_aqua
Themis_aqua Ο χρήστης Themis_aqua δεν είναι συνδεδεμένος
Support Team
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Λαμια
Μηνύματα: 1.632
Προεπιλογή .

Αυτο συμβαινει μπαινεις στον πειρασμο να ανεβεις σε φως βλεπεις αλλα ενυδρεια φοβερα κτλ με σαφως 0,8w/lt και πανω και δελεαζεσαι..(για μενα λεω τωρα)Υστερα να σου πω κατι μπορεις με τα 24w να κρατησεις κοκκινο φυτο ή καμια cuba πχ ή τι να πω ενα glossostigma;;Πολυ δυσκολα κατα τη γνωμη μου, κι αν κρατησει δεν θα ειναι κοκκινο αλλα πρασινογκρι...Οσο για το φιλτρακι το χω σκεφτει εχεις να προτεινεις κατι να μη ψαχνω στα τυφλα με μικρη καταναλωση;Μια αλλη λυση ειναι ο εξωτερικος ριακτορας αλλα δεν ξερω τι επιπτωση θα εχει στη ροη του φιλτρου, φοβαμαι μη παθω καμια ζημια..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει δίκιο ο φίλος κι εγώ πρόσθεσα ένα κυκλοφορητάκι 150 λίτρων ανά ώρα στο 100άρι κι έχει και πρόσθετη είσοδο για οξυγόνο ή διοξείδιο, σύστημα ventouri, δουλεύει πολύ καλά, το έβαλα ακριβώς διαγώνια και χαμηλά απ το εσωτερικό μου φίλτρο και διόρθωσα την κυκλοφορία χαμηλά κι έχω και ταυτόχρονα καλύτερη διάχυση, σχεδόν μισές σταγόνες στο διοξείδιο για να κρατήσω το ίδιο ph οπότε είναι κι οικονομικό, άσε το κόστος που από γνωστό κατάστημα το πήρα στα 4,5 ευρώ, πιο φθηνό δηλαδή απ τον κεραμικό διαχυτήρα κι έχεις και πρόσθετη φίλτρανση και κυκλοφορία.
Μπορεις να πεις απο που το πηρες;Οντως 4,5 ευρω δεν ειναι τιποτα..
__________________
Θέμης

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Themis_aqua : 30-11-15 στις 19:40 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01341 seconds with 11 queries