Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #113  
Παλιά 05-04-12, 22:02
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Καμια φρεσκια τροφη να παρεις.
Μα φυσικα και πηρα μια nutrafin max παλι και αυριο - μεθαυριο θα παρω και αλλη. Πηρα και βακτηρια balancer για να εχω για τις αλλαγες νερου, μιας και τελειωσαν μολις σημερα.

Τελικα πηγα πρωτα απο ωκεανο και ειχε μικρα τα περισσοτερα, τα εβλεπα καλα αλλα ειχαν ερθει μολις χθες και δεν θελησα να παρω απο εκει μιας και εχω ακουσει οτι το καλυτερο ειναι να παιρνουμε ψαρια που να εχουν εγκληματιστει πρωτα (απο τα ταξιδια), στο πετσοπ τουλαχιστον 15 μερες.

Πηγα τελικα ζοοπλανετ και ευτυχως ειχαν ενα μηνα εκει και πηρα τα πιο μικρα σε μεγεθος απο αυτα που ειχε. Μερικα ηταν και λαρτζ αλλα εγω πηρα μικρα (λιγο μεγαλυτερα απο του ωκεανου) και καπως μεσαια καποια.

Το μονο θεμα ειναι οτι αντι για 6 που μου ειπες και εσυ (εγω 7 θα επαιρνα μιας και ηταν πιο μικρα απο τα ντανιο που ειχα βαλει) μου εβαλε 8 και λεω οχι και μου εκανε πλακα και η κοπελα μου και ενας φιλος μου που πηγαμε ολοι μαζι (με κοροιδευουν που ειμαι τοσο σχολαστικος με το ολο θεμα του ενυδρειου, για εκεινους τουλαχιστον) και μαζι με τον ανθρωπο που δουλευε εκει και μου λεει εκεινος αντε και αλλο 1 δωρο και το βαζει μεσα και γελαγανε.

Ελπιζω να μην διμηουργηθει κανενα προβλημα, 9 ψαρακια δηλαδη τα οποια τα εβαλα μεσα στο ενυδρειο μετα απο 50 λεπτα προσαρμογη.

Ο μονος λογος που δεν εκανα ιστορια για να βαλει πισω αλλα τα αλλα 2 εξτρα, ηταν οτι τα ζεβρακια που ειχα παρει, ειχα βαλει 7 και ηταν εμφανως μεγαλυτερα δεν σηκωσα αμμωνια, νο2 κλπ τοτε και σκεφτηκα ε ενταξει, πιο μικρα αυτα αρα πιο λιγους ρυπους.

Βλεπουμε λοιπον.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02033 seconds with 11 queries