Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 16-08-12, 20:27
Giannakis Ο χρήστης Giannakis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-05-2012
Περιοχή: δραμα
Μηνύματα: 208
Προεπιλογή

Επειδη σε αυτο το θεμα θα γινει χαμος με δικαιολογιες οτι τα ψαρια ειναι μικρες ψυχουλες και τετοια θα πω την αποψη μου κι οποιος θελει την σεβεται...
Τα grindal,microworms,αρτεμια etc τι ειναι και τα δινουμε στα ψαρια μας?Ζωη δεν εχουν αυτα?Οποτε οταν αγοραζουμε ενα ψαρι απο την φυση(ειτε επειδη γουσταρουμε τα αγρια(ο λογος που το κανουν οι περισσοτεροι)ειτε επειδη δεν υπαρχουν ψαρια εκτροφης απο αυτο το ειδος που θελει καποιος π.χ. elassoma ή leaf fish που θελω εγω) θα πρεπει να ξερουμε οτι ειναι υποχρεωτικη η ζωντανη τροφη αφου στην φυση εχει μαθει να τρωει μονο ζωντανη!Ειτε καποια ιχθυοκαλλιεργεια ειτε καλλιεργεια σκουλικιων...Τα leaf fish ή τα αλλα που θελω τρωνε ΜΟΝΟ ζωντανη τροφη διοτι εψαξα παρα πολυ και ρωτησα σε ξενα φορουμ και αυτα μου ειπαν...ακομη και στα προφιλ τους το γραφουν....Επισης υπαρχουν καποιοι ελληνες που εχουν leaf fish και δινουν μονο ζωντνη τροφη (σκουλικια απο οτι εμαθα ) αλλα στους περισσοτερους ψοφησαν μετα απο 2-3 μηνες ξαφνικα διοτι επρεπε να ξερουν οτι ειναι απαραιτητη η ιχθυοκαλλιεργεια...Τωρα αυτοι που βαζουν βιντεο στο youtube ειναι απλα καποιοι ανιδεοι και το κανουν μονο και μονο για views.....Αρα το σημαντικοτερο ειναι τι χρειαζεται το ψαρι για να ζησει και οχι να κρινουμε τον αλλον....Επισης η ζωντανη τροφη που δινουμε στα ψαρια θα πρεπει να ζει σε ενα "αξιοπρεπη" περιβαλλον πριν θυσιαστει για τις αναγκες αλλων......Ελπιζω να σας καλυψα.....
 
Page generated in 0,01575 seconds with 11 queries