Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 09-02-17, 22:27
Το avatar του χρήστη stanisalus18
stanisalus18 Ο χρήστης stanisalus18 δεν είναι συνδεδεμένος
Το πολυεργαλείο
 
Εγγραφή: 13-09-2012
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 2.187
Προεπιλογή

Την σκόνη την βάζουν οι γνωστοί aquascapers στα videos τους για να boostαρουν τα φυτά από την αρχή. Τύπου ADA και τέτοια. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται στην περίπτωση σου αν δεν πας για πολύ μεγάλα πράγματα με τα φυτά. Και με άπλες ταμπλέτες λίπανσης αν χρειαστεί θα κάνεις την δουλειά σου.

Το φωτιστικό φαίνεται πολύ ωραίο, μπράβο σου για την κατασκευή. Ελπίζω να σε ικανοποιήσει στην πορεία και να λειτουργήσει χωρίς προβλήματα για αρκετό καιρό.

Όταν είναι να βάλεις τις γαρίδες τότε, το φίλτρο το γεμίζεις επιτόπου με υλικό από το στρωμένο φίλτρο σου. Θα έχεις μπόλι δηλαδή στιγμαιο.

Τα ανεμιστηρακια αν βλέπω καλά στις φωτογραφιες από που θα ρουφάνε τον αέρα? Τα έχεις βάλει μέσα από το καπάκι έτσι? Δεν ξέρω αν οι σχισμές που υπάρχουν στο καπάκι θα είναι αρκετές για την εισαγωγή άλλα και για την εξαγωγή του αέρα. Θα υπολειτουργουν νομίζω έτσι.

Την ριζά θα την έβαζα στο κέντρο εγώ ή στο 1/3 της απόστασης. Αν είναι τελείως στα αριστερά ή στα δεξιά θα σε παιδέψει στον καθαρισμό του τζαμιού, αν σκοπεύεις να κάνεις κάτι τέτοιο βεβαία.

Με το καλό η συνέχεια, να μας ενημερώνεις με τις ανάλογες φωτογραφιες
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01392 seconds with 11 queries