Θέμα: Tι ζωακι ???
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 17-03-10, 16:28
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

η δικη μου γνωμη ειναι να το ξανασκεφτει αν ΟΝΤΩΣ θελει κατοικιδιο...και οχι ενα κουκλακι ας πουμε....
καταρχην το να ξεκιναμε με το "θελω ενα κατοικιδιο γενικα" δε μου φαινεται καλη αρχη. θα πρεπει να εχεις μια τρελλα ...μια εντονη συμπαθεια σε καποιο ειδος που σε ελκυει και να πεις..."θελω σκυλο" ή "τρελλαινομαι για χελωνακια" ή "ποσο θα ηθελα να εχω εναν παπαγαλο"...και ολα αυτα τελος παντως που ξερουν με ναζι να λενε τα κοριτσια μας...
αν δεν υπαρχει αυτο...μια "κλιση" σε καποιο ζωντανο πιστευω πως θα το βαρεθει ευκολα ειδικα οταν ξεκιναμε με το
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από achisael Εμφάνιση μηνυμάτων
θελει μεν ζωακι - κατοικιδιο αλλα να μην ειναι και πολυ πολυεξοδο...(γιατι ψιλοφρικαρει με το ενυδρειο που περνω-περνω....)
... και γενικα καποια ευκολη και φθηνη στην συντηρηση λυση για να μην αγανακτησει και πει αστο μωρα...!!!!
η φροντιδα οποιουδηποτε ζωντανου ειναι μια μικρη ή μεγαλη "αγγαρεια" και η αγαπη μας και η συμπαθεια για το συγκεκριμενο ειδος μας κανει εμεις να μην το βλεπουμε σαν κουραση και να μας χαλαρωνει και να μη το βαριομαστε....

ελπιζω να τα σκεφτει αυτα η κοπελα σου και κυριως να ΜΗΝ τα παρεξηγησει γιατι το λεω με καθε φιλικη διαθεση...
καλυτερα να σκεφτει πραγματικα τι της αρεσει ή τι νομιζει πως θα μπορουσε να αγαπησει....και αν αυτο το βρει....θα της φαινεται και ανεξοδο και ευκολο....
οτιδηποτε αλλο θα καταληξει αργα ή γρηγορα αγγαρεια.
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πάνος : 17-03-10 στις 16:56
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01638 seconds with 11 queries