Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 14-04-09, 21:21
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Πουριτανε μου οταν λεω κανονες γενικα, αναφερομαι σε λιμνες μεσα στα σωστα πλαισια δηλαδη.....αναφερομαι σε μερικα
1. Λιμνη χωρις μια δυνατη αντλια
2. Λιμνη χωρις ενα καλο φιλτρο για μηχανικο καθαρισμο κυριως
3. Λιμνη χωρις φυτα για βιολογικο καθαρισμο, οξυγονωση κ.λ.π στις σωστες αναλογιες.
4. Λιμνη χωρις περιποιηση
Τοτε αγαπητε....δεν λογιεται λιμνη

Τωρα εξαρταται απο το τι λιμνη θες. Με τα πιο πανω θα εχεις μια υγιες λιμνη και τα ψαρια θα σε ευγνομωνουν.
OK ετσι πως το θετεις χοντρικα εχεις δικιο.

Τωρα με 2 παπυρους,οχι 2 παπυρους 2 γλαστρες στην κυρια λιμνη και μια γεματη προλιμνη με παπυρο ενα κυκλοφορητη και με ενα D.I.Y φιλτρο το οποιο δεν ξερεις αν θα κανει δουλεια συμφωνα με αυτα που εχω δει πιστευω θα κανει δουλεια και με τα koi που θα βαλεις μεσα τα οποια τρωνε και χεζουν ολη μερα και με το αγαπημενο τους χομπυ να ανακατωνουν το βυθο, τις γλαστρες και οτι φανταστεις πραγματικα δεν ξερω ποιο θα ειναι το τελικο αποτελεσμα.
πιστεύω δεν διαφέρει πολύ το DIY φίλτρο που λέω να κάνω με ένα εσωτερικό ως προς την λειτουργία. Μια και όπως έχεις πει και εσύ το ότι τοποθετούμε την αντλία κάπου στην μέση στο ύψους της λίμνης Πρέπει να γίνετε για κάποιους λογούς έτσι και εγώ το έχω στην μέση της λίμνης . οι διαφορά μας είναι ως προς το χώρο της βιολογίας και αλλά που έχω αναφέρει σε προηγούμενα πόστ (στο ίδιο θέμα)

όλα αυτά τα καλούδια που κάνουν τα ΚΟΙ όταν έρθει η ώρα θα τα συναντώ Και θα προσπαθήσω να τα αντιμετωπίσω, νομίζω συμβαίνουν σε όλες της λίμνες και όλοι κουτσά στραβά τα καταφέρνουν.
Πίστεψε με Andro έχουν προβλευτει αν όχι τα πάντα σχεδόν τα πάντα είναι πολλά ακόμα που θα γίνουν η γίνονται στη λίμνη που άμα κάτσω να τα αναλύσω η δείξω θα αναγκαστώ να παρουσιάσω την λίμνη μου κάτι που δεν είναι η ώρα γιατί δεν είναι έτοιμη.
οι υποδομές που γίνονται θεωρώ ότι είναι σωστές.
Να πω ότι η μπιχλα στο πάτο της λίμνης δε με απασχολεί γιατί λόγω κατασκευές θα μπορεί να καθαρίζετε εύκολα.
Η λίμνη μου έχει φωτογραφηθεί σε όλες της φάσεις με σκοπό αν κάποιος θέληση κάτι να μπορεί να δει αυτά που δεν θα φαίνονται μια και θα έχουν σκεπαστή από τσιμέντο πετρώματα κτλ.

Μη περιμένεις να δεις κάτι αμήν και πως λόγω ότι αν είσαι υποχρεωμένος να κανείς μια λίμνη σε ένα μικρό χώρο πολυκατοικίας οι προδιαγραφές αλλάζουν σε σχέση με της μονοκατοικίας.
1 Ασφάλεια για τα παιδιά της πολυκατοικίας και της γειτονιάς
2 Αν σε αναγκάσει η γυναικά σου να πρέπει να τσιμεντάρεις τα πάντα για να μην έχουμε ζωύφια
3 περιορισμός στο ύψους μια και δεν μπορείς να υπερβείς την περίμετρο (κάγκελα ) της πολυκατοικίας και ένα σωρό αλλά καλούδια που με αναγκάζουν να περιοριστώ σε πολλά.
4 περιορισμένο προϋπολογισμό

Απλά πιστεύω ότι έχουν γίνει πρακτικά πράγματα και όχι κρεμαστή κήποι της Βαβυλώνας
.....
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01944 seconds with 11 queries