Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 14-04-09, 19:19
Το avatar του χρήστη exetlaios
exetlaios Ο χρήστης exetlaios δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-06-2007
Περιοχή: θεσσαλονικη
Μηνύματα: 177
Lightbulb

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Καταρχας διαφωνω καθετα στο να μπει η αντλια στο βαθυτερο σημειο της λιμνης οπου και αν ειναι αυτο.

Η αντλια μπαινει στην ακριβως αντιθετη μερια απο την εισοδο του νερου στη λιμνη (ειτε αυτο ειναι με ρυακι, ειτε καταρρακτη κ.λ.π)

Με το τροπο αυτο ολο το νερο της λιμνης αντλειται ομοιομορφα.

Ο λογος της διαφωνιας μου στο να μπει η αντλια στο βαθυτερο σημειο ειναι απλος. Η αντλια θα καταπονειται απο την αντληση των οποιονδηποτε σωματιδιων με αποτελεσμα την καταστροφη της μοναδας λειτουργιας.

Και φυσικα Θαναση η καθε λιμνη εχει την δικη της ιδιαιτεροτητα. Υπαρχουν ομως ορισμενοι κανονες (γενικα μιλω) που δεν μπορουν να αλλαξουν σε καμια λιμνη
φίλε ανδρος τώρα συνειδητοποίησα ποιάς λίμνης είσαι κάτοχος.Συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα καταρχας και κατά δευτερον έχω κλέψει και απο σένα ιδέες ως προς την διαμόρφωση αλλα δεν βαριέσαι εδώ γίνεται του κλέπσαντος...
Σχετικά με αυτό που λές με βολεύει αφάνταστα η εκδοχή σου για την τοποθέτηση της αντλίας πιο επιφανειακα και όχι στον πυθμένα.Επίσης αφού έχεις λίμνη και το προτείνεις σημαίνει ότι δεν αντιμετώπισες καποια ιδιαίτερη συσωρευση μπίχλας.....Απλά θέλω να το ξεκαθαρίσω για να προχωρήσω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01413 seconds with 11 queries