Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 03-12-08, 10:55
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dizio Εμφάνιση μηνυμάτων
πωπω,ζήλεψα τώρα...τελευταία έχω κολλήσει κι εγώ γαριδομάνια....άντε μάκη γέννα να κάνεις καμιά προμήθευση....γέμισε τον τόπο γαρίδες....

..κάτι σχετικό-άσχετο : οι γαρίδες πηδάνε έξω από το νερό???
Ψάχνοντας στο forum θα δεις ότι υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τις βρείς εκτός ενυδρείου αν αυτό μένει ανοιχτό. Να σου πω όμως και την προσωπική μου εμπειρία. Έχω το Rio125, κοινονικό και φυτεμένο με ευκολα φυτά. Ένα καιρό φιλοξενούσα και 5 amano. Όταν λοιπόν άδειαζα νερό στις καθιερωμένες αλλάγες νερου του ενυδρείου, καθώς η στάθμη του νερού κατέβαινε, η έξοδος του εσωτερικού φίλτρου έβγαινε πάνω από την στάθμη του νερού και το πετουσέ στο μπροστά τζάμι σχηματίζοντας κάτι σαν καταράχτη (ας πούμε). Τι κάναν λοιπόν οι απίθανες αμάνο. Ανεβαίναν κολυμπώντας στην επιφάνεια στο σημείο όπου έπεφτε το νερό και μετά σκαρφάλωναν έρποντας στο τζάμι μέσα από το νερό που έγλυφε το τζάμι μέχρι το σημείο όπου το νερό από το φίλτρο χτυπούσε στο τζάμι. Εκεί η πίεση και η ροή του νερου ήταν πιο έντονη, οι γαριδούλες δεν μπορούσαν να κρατηθούν στο τζάμι και ...μπλουμ... ξάνα μέσα στο ενυδρείο. Και φτου και από την αρχή
Ίσως στρεσάρονταν από την αλλαγή και θέλαν να την κοπανήσουν. Ωστόσο ποτέ δεν έχασα γαριδες αμάνο.

ΥΓ: Ελπίζω να καταλάβατε τι ήθελα να πω. Είναι λίγο δύσκολο να περιγράψω κάτι τέτοιο με λόγια.
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01550 seconds with 11 queries