Θέμα: Doberman....
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #57  
Παλιά 26-02-11, 13:48
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από imichal Εμφάνιση μηνυμάτων
Να πω και εγώ την εμπειρία μου..... Ειμαι κατοχος 3 σκυλων αυτήν τη στιγμη. Ενα ημιαιμο μαλτεζακι 2 1/2 χρόνων, και 2 γερμανικων ποιμενικων. Απέκτησα το πρωτο γερμανικο απο ενα εκτροφεα εδώ στα Χανια. Ειχε αρκετά σκυλιά και ολα του φαίνονταν "καθαρα". Πλήρωσα περιπου 600 ευρω. Μερικους μηνες αφοτου το πηρα διαπίστωσα ότι δεν ειχε ολα τα χαρακτηριστικα γ.π. Ουτε καν την κλασικη "κουρμπα" των σκυλιών επιδειξης. (παρόλο που οι υποτιθεμενοι γονεις την ειχαν....). Κατα αλλα το σκυλί βγήκε με πολύ καλό χαρακτήρα και ειμαι πολύ ευχαριστημένος. Οταν ξεκινησα να ψαχνω για 2ο κουταβι αποφάσισα να ψαχτω σε πιο "γνωστα" εκτροφεια. Εε λοιπον σε 3 ρώτησα και όπως το ειπε και ο Κώστας οι τιμες ηταν "μεταχειρισμενου αυτοκινητου" Ειπαμε..... Ο ενας μαλιστα ήθελε να περασω και απο συνεντευξη....

Τελικά μέσο ενος φιλου ρωτησα σε εκτροφειο στη Βουλγαρία και τελικά κατάφερα να εισάγω ενα κουτάβι. Τιμή μαζι με τα μεταφορικά μεχρι τα Χανια 350 ευρώ. Το σκυλι ηρθε με διαβατηριο, εμβολιασμενο και με τσιπ. Το πηγα στην κτηνιατρο μου και μου επιβεβαιωσε οτι δεν εχει κανενα προβλημα. .......Και φυσικα αυτό εχει ολα τα χαρακτηριστικα ενος γνησιου γερμανικου ποιμενικου. Θεωρώ οτι εδω στην Ελλάδα εχουμε ξεφυγει με τις τιμές αυτές.... Να σας θυμισω πριν μερικα χρονια τις τιμες που ειχαν ορισμενα πετ σοπ....Απιαστες...Και οταν αρχισαμε ολοι να κανουμε μαζικες παραγγελιες απο γερμανια αναγκαστηκαν να τις ριξουν....
ΥΓ. Σκυλί καλύτερα κουταβι παρα ενηλικο.....
συμφωνω απολυτα στο οτι οι τιμες εχουν ξεφυγει....και οχι μονο στα σκυλια
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01547 seconds with 11 queries