Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 09-06-14, 21:19
niklal Ο χρήστης niklal δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-05-2012
Περιοχή: nikaia
Μηνύματα: 93
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από takis_gt Εμφάνιση μηνυμάτων
Οπως σου τα είπε ο φίλος Nazgul, το φίλτρο σου θέλει στρώσιμο, ο πλέκο γίνεται τεράστιος συνήθως και φυτά με χρυσόψαρα δεν θα τη βγάλουν εύκολα, ή θα τα ξεριζώσει ή θα τα φάει, και ο πλέκο θα στα ξεριζώνει (αν είναι ο κλασικός μεγάλος) όπως θα κολυμπάει στο βυθό. Επειγόντως βάλε αγγελία για μπόλι και πρέπει να κάνει και μετρήσεις, με υγρα τεστ, τα στικάκια δεν είναι αξιόπιστα. Τι φίλτρο έχεις και τι υλικά έχεις στο φίλτρο ;
δεν είναι το πρώτο μου ενυδρειο ξέρω να στρώνω...
είχα στρωμένο έτυμο φίλτρο. άλλα δεν ήθελα να το χρησιμοποιήσω γιατί δεν κότερο αν ήταν απολυτά καθαρό από αρνητικά βακτήρια.

ναι το πλεκο θα τον βγάλω πιστεύω και εγώ πως θα έχω αυτό πρόβλημα, αν και μέχρι τώρα τον βλέπω αρκετά φρόνιμο. είναι 17cm περίπου... τον είχα από πριν.

προφανώς και έχω και τεστ

οι ερωτήσεις που έκανα είναι αποκλειστικά για τα φυτά τι συντήρηση θέλουν...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από vickoboy Εμφάνιση μηνυμάτων
Και κάτι βασικό!αν δεν έχεις κάποιον δικό σου να σου μετράει τις παραμέτρους του νερού πρέπει να αγοράσεις υγρά τεστ(είναι πολύ βασικό για όλη την πορεία σου στο χόμπι) για να ελέγχεις πολλά και να καταλαβαινεις ακόμα περισσότερα
εννοείτε πως έχω τεστ.... έχω ενυδρειο κοντά 5 χρονιά... άλλα πότε φυτεμένο.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη niklal : 09-06-14 στις 21:19 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01600 seconds with 11 queries