Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 10-03-12, 17:30
Το avatar του χρήστη stratigos24
stratigos24 Ο χρήστης stratigos24 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-03-2011
Περιοχή: Αθηνα-Βυρωνας
Μηνύματα: 2.278
Προεπιλογή

Καταλαβα. Ευχαριστω.
-------------------------
Πηγα μια βολτα στο waterinn πριν λιγο και τα ειδα τα silvertip tetra (μου ειπαν πως τα φερνουν συχνα) και μπορω να πω οτι μου αρεσαν πολυ. Και στην κοπελα αρεσαν (ευτυχως γιατι ακομα εχω γκρινια που ειχα βαλει τα zebra danio στο προηγουμενο στησιμο του ενυδρειου και οχι καρντιναλ ή αρλεκινους ή rummy nose που της αρεσαν). Εχω βεβαια και παλι την γκρινια λιγο της κοπελας που θελει τα rummy nose tetra και της εξηγω οτι δεν μπαινουν στο μηκος και λιτρα του ενυδρειου. Ομολογω οτι και σε μενα αρεσουν πολυ αλλα εχω δει βιντεο με αυτα τα ψαρια που ακομα και 3 μετρα ενυδρειο να τους δωσεις το διανυουν ταχυτατα και για πλακα.

Οποτε ξεκιναω το στρωσιμο και βλεπω τι θα κανω. Πρεπει να σκεφτω και τι θελω να κανω με το ph αμα ειναι και επιλεξω καποιο αλλο περαν των silvertip tetra. Αν επιλεξω τα silvertip tetra ξεκιναω σε νερο δικτυου λεω και βλεπω στην πορεια.

Aπο οτι διαβασα το χρωμα των silvertip αναδικνυεται καλυτερα σε χαμηλο φωτισμο και πραγματι στο ενυδρειο που τα ειχαν δεν ειχε δυνατο φωτισμο και το κιτρινο τους ηταν πολυ εντονο. Μαρεσει και παρα πολυ που εχουν ασπρα τελειωματα στα πτερυγια τους.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stratigos24 : 10-03-12 στις 17:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01440 seconds with 11 queries