Θέμα: Malawi 260l
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 13-01-17, 20:28
χρηστος33 Ο χρήστης χρηστος33 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-10-2016
Περιοχή: VAIHINGEN AN DER ENZ
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Ναι ρε παιδια μου το ειπατε 3-4 φορες, το ειπα / προειπα και εγω αλλες 2 συνολο 6. Αφου σας λεω το ξερω, τα ξερω ολα, τι να κανουμε ειμαι παντογνωστης (πλακα κανω)
το πλακα κανω το γραφω συνεχεια γιατι ο γραπτος λογος ειναι πολλες φορες παρεξηγησημος και αλλιως το εννοει καποιος και αλλιως μπορει να το καταλαβει / παρει ο αλλος.

Απορια: εχει δοκιμασει (ηθελημενα η αθελα) ποτε εσεις η καποιος αλλοι να βαλετε κιχλιδες σε κανονικο φυτεμενο ενυδρειο χωρις κρυψωνες αλλες με τις συνθηκες νερου που απαιτουνται για τα συγκεκριμενα ψαρια (ερωτηση χωρις να εχω ψαχτει και πολλη εαν γινεται αυτο δηλαδη ιδιες συνθηκες νερου σε φυτεμενο).
και εδω να πω οτι ενταξει δεχομαι οτι δεν ειναι πειραματωζωα τα ψαρια και οτι αλλα αυτα που θα πειτε (αντιρρησεις, αντιδρασεις κτλ) ειναι σωστα. αλλα λεω μηπως εγινε, ετυχε αυτο σε κανεναν η εχετε διαβασει η ακουσει γενικα.
Η ερωτηση ειναι, τι αποτελεσμα ειχε
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τάκης Εμφάνιση μηνυμάτων
Τους μόνους οργανισμούς που θεωρώ καθαριστές είναι τα σαλιγκάρια,
που θα φάνε αποφάγια, θα φάνε φύλλα και φυτα σε αποσύνθεση , θα φάνε νεκρά ψάρια , θα φάνε άλγη κλπ. Γενικά τρώνε τα πάντα, κάθε τι οργανικό.
Αλλά ταυτόχρονα μου προκαλούν μία αίσθηση , πώς όσο κυκλοφορούν μέσα στο ενυδρείο υπάρχει υγεία και ισορροπία.
Και για αυτό φροντίζω να υπάρχουν και αυτά, αλλά προτιμώ συγκεκριμένα είδη , όπως melanoides και ramshorn που ξέρω σίγουρα ότι δεν θα πειράξουν κάτι που δεν θέλω.
Στους καθαριστες βαλε και τις γαριδες μου, που τρωνε τα παντα ακομα και τα σαλιγκαρια (ζωντανα) (πλακα κανω) αλλα οι ατιμες τρωνε τα παντα.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη χρηστος33 : 13-01-17 στις 20:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01513 seconds with 11 queries