Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #70  
Παλιά 24-11-13, 12:49
polykarpos Ο χρήστης polykarpos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-10-2012
Περιοχή: Λευκωσία-Κύπρος, Αθήνα-Μοσχάτο
Μηνύματα: 332
Προεπιλογή

καλημερα παιδια.

θα σας στειλω φωτο μεσω prntscrn για να ειναι οσο πιο ελαφρυ γινεται.
Δεν κανουν αυγα μονα τους ειδεμη θα ηταν βατραχια!!!
το κοκκινο το βγαζουν στις δαγκανες τους κατα την ενηλικιωση κ σαν ειναι ετοιμοι για ζευγαρωμα. Οσο για το πουκαμισο , αυτο ειπα κ εγω , σε αλλαγες νερου που αλλαζουν τρομερα τα στοιχεια , τοτε αλλαζει πουκαμισο γρηγοροτερα. βεβαια στο ενυδρειο μου προσπαθω να κραταω τις εποχες του Vivaldi , δλδ οταν εχει στην περιοχη του βροχες , τοτε μαλακωνω το νερο σε επιπεδο βροχινου (πιο μαλακο..) το καλοκαιρι ειναι αναγκαστικα πιο σκληρο λογο εξατμισης. κραταω τις θερμοκρασιες κοντινα στο περιβαλον του. εμενα μου αλαζουν περι 2-3 φορες το χρονο. Το κελυφος εχει τα ιδια συστατικα οπως τις γαριδας κ δεν επιρεαζει το νερο. δεν ειναι ψωφημι για να σου χαλασει το νερο.. οσο για την γαριδα , οκ η φρεσκα ειναι πιο οκ αλλα οχι για την γαριδα!!!
βεβαια στο φυσικο τους περιβαλον τρωνε τα παντα που κινουνται αλλα στην φυση τους ειναι κ οι ανθρωποι αλλα στα καρβουνα δεν θα τους φαω...
για το 10-20% ή το 30% δεν θα διαφωνησω. το ποσοστο που "φουσκωνει" ειναι αναλογα κ με την συχνοτητα που αλλαζει πουκαμισο. αν αλλαζει 2-3 φορες θα ειναι μικροτερη η αλλαγη του. βασικα φαντασου οτι ειναι κατι σαν να μεγαλωνει μεσα στο πουκαμισο του κ φτανει σε σημειο που δεν τον χωραει ο τοπος....
τα λεμε συντομα απο Κυπρο ξανα γιατι θα ειμαι μερικες μερες με τα πανω κατω λιγο off λογω δουλειας. ευχαριστω
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01998 seconds with 11 queries