Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #55  
Παλιά 11-08-11, 15:29
Το avatar του χρήστη aquahobby
aquahobby Ο χρήστης aquahobby δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-10-2010
Περιοχή: Mαρούσι
Μηνύματα: 481
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikrosaquaristas Εμφάνιση μηνυμάτων
Εύγε φίλε μου!!!
χάρισες στον εαυτό σου πολύ πολύ καλό κάρμα και στο σκυλάκι μία ασφαλή ζωή

τώρα που εξασφαλίστηκε το ζείν ας περάσουμε και στο ευ ζείν

καταρχάς δεν είναι καμίας ράτσας εννοείται και ακόμα κι αν θυμίζει κάτι αυτό μας είναι παντελώς αδιάφορο και κυρίως άχρηστο.
παρεπιμπτόντως το τερριέ δεν είναι φυλή -υπάρχουν πάνω απο 40 φυλές με δεύτερο συνθετικό την λέξη τερριέ και ξεκινάνε απο πολύ μικρού μεγέθους και καταλήγουν σε πολύ μεγάλου -το μόνο κοινό χαρακτηριστικό τους είναι τα αστείρευτα ποσά διάθεσης για κίνηση και σκανδαλιές με αποκορύφωμα το Τζάκ ράσσελ

αντιπαρέρχομαι του τα αδέσποτα είναι εξυπνότερα των βουτυρομπεμπέδων καθότι ουδεμία ομαδοποίηση της εξυπνάδας των αδέσποτων δεν μπορεί να γίνει αφού είναι όλα "ότι νάναι" απο όλες τις απόψεις
βέβαια-το να επιβιώσει ένα σκυλί στους δρόμους μιάς μεγαλούπολης σίγουρα κάτι σημαίνει...αλλά μπορεί να σημαίνει ότι λειτουργούσε "ποντικίσια" δηλαδή κρυβόταν όταν άκουγε τον ελάχιστο θόρυβο....

καταρχάς επιβάλλεται να του κάνεις αιματολογικές εξετάσεις και ειδικά για ερλίχια και καλαζάρ (πρόσεξε που θα πάς μην σε γδάρουν ε!!!)
με τα μάτια εξέταση για αυτές τις παθήσεις δεν γίνεται ή μάλλον γίνεται αλλά είναι πλέον αργά.....

επι των αποριών σου τώρα το μόνο που μπορώ να προτείνω είναι υπομονή κι επιμόνη
γλυκό τόνο φωνής όταν έχει αποδεκτές συμπεριφορές και αυστηρό τόνο φωνής στις υπόλοιπες
μην το κοιτάς κατευθείαν στα μάτια ακόμη-νιώθει πιο άνετα να κοιτάς λίγο πιο πέρα απο τα μάτια του
δώστου χρόνο καθώς εσύ θα προσπαθείς να νιώσει άνετα και ασφαλής μαζί σου
η αλλαγή περιβάλλοντος (ακόμα και απο την κόλαση που ήταν στον παράδεισο που βρέθηκε) δημιουργεί μία δόση ανασφάλειας στο σκυλάκι
δώστου χρόνο
τάιζέ το δύο φορές την ημέρα όσο λέει το σακί
αν του έχεις παιχνίδια μην του τα αφήνεις όλη μέρα
πάρε ένα χοντρό κόκκαλο μοσχαρίσιο και δώστου να απασχολείται όταν λείπεις
γενικά υπομονή
και ότι θές πάλι εδώ είμαστε
ΥΓ
υπάρχουν και φόρουμ ειδικά για σκυλιά ,το ξέρεις άλλωστε
σ ευχαριστω φιλε μου για τις πληροφοριες.βλεπω οτι οσο περνανε οι μερες τοσο πιο πολυ το συνηθιζω βεβαια κανω αγωνα οταν φευγω για να βγει στο μπαλκονι μιας και μου αντιστεκεται πολυ και ειναι κατι που με στεναχωρει.(δεν γαβγιζει αλλα τον παω σηκωτρο)Ευελπιστω να το συνηθισει και να μην εχω προβληματα
Του πηρα κατι παιχνιδια κατι πλαστικα να παιζει εκει που οταν τα βλεπει τρελαινεται μετα απο λιγο δεν δινει σημασια.΄


Οσο γι αυτο που γραφεις παραπανω και το εχω κανεi bold δεν ειμαι και σιγουρος.Μηπως η ελευθερια του δεν ηταν τελικα κολαση?Φαγητο ολο και καποιος τα ταιζε και επειδη κοντα στο σπιτι εχει καταστημα πηγαινε εκει και τρωγεται
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01677 seconds with 11 queries