Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 16-04-12, 18:23
Το avatar του χρήστη χαρης12666
χαρης12666 Ο χρήστης χαρης12666 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2011
Περιοχή: πλατεια Βικτωριας-Αμφιαλι
Μηνύματα: 74
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kiriles Εμφάνιση μηνυμάτων
Χριστός Ανέστη , μπράβο , πολύ καλή δουλεία ! Από που πήρες τα τζάμια ? πόσο κόστισαν ?
ευχαριστω τα 6αρια απο http://www.leroymerlin.gr/ 18 ευρο το τετραγωνικο μετρο ( οι αλλοι μου ελεγαν 40,50 για το 5αρι), απο εκει αγορασα και τα ξυλα που μου τα εκοψαν στα μετρα που τους εδωσα το 10αρι το ειχα.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ARIS1983 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα να μην κοιλουν τα τζαμια προς τα εξω οταν θα ειναι γεματο, τα ξυλινα τελαρα μπορει να μην το βοηθουν εαν δεν εχουν και δεσιμο στο κεντρο του πανω μερους (μπροστα με πισω οψη) και αντιστοιχα το κατω, αλλα τα ξυλα με τον καιρο παιρνουν κληση, οποτε δωρον αδωρον!
οι κοντρες ειναι υποτυποδης ενισχιση κανονικα επρεπε να ειναι γεματο καθετους και οριζοντιους νομεις (εχης δη αμπαρι πλοιου αλλα δεν θα ηταν καλλεστητο.
στην συγκεκριμενη περιπτοση μπορη να εχης και δικαιο βλεπης ενα ενυδρειο 60cm αλλα ειναι οφθαλμαπατη (τελαρο κατω κριβη 3cm φεριζολ, και το καπακι του δινουν υψος ) χρησιμοποιω 40 cm και το παχος του ειναι 6αρι ενω θα επρεπε να ειναι πενταρι , επισης εχω 5 ποντους κενο δεν ειναι αυτο ενισχιση΄; επισης τα πλαινα δεν στηριζοντε πανω στην βαση αλλα διπλα ετσι εχω την βαση και για κοντρα επισης οι γωνιες μου δεν εχουν σχημα Γ αλλα Τ .Δηλαδη το μπρος και το πισω τζαμη ειναι 2mm μεγαλητερα δεξια και αριστερα και ειναι κολιμενα μεσα εξω . αρα νομιζω οτι ειναι ενταξη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη χαρης12666 : 16-04-12 στις 18:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02173 seconds with 11 queries