Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 26-01-10, 23:39
Το avatar του χρήστη AQUA PURA
AQUA PURA Ο χρήστης AQUA PURA δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 28-02-2007
Περιοχή: Αθήνα, Ν.Ιωνία
Μηνύματα: 692
Προεπιλογή

Ευχαριστώ και πάλι παιδιά να είστε καλά.....



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από giannisqq Εμφάνιση μηνυμάτων
παρα πολυ ωραια ολα.στο ενυδρειο δεν γινεται να τα βαλουμε μετα σωστα?

φίλε giannisqq ο ένας λόγος που κάνουμε αυτού του είδους την καλλιέργεια είναι αυτός... για να μπουν στο ενυδρείο.



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από halvas69 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπράβο σου για το άρθρο, αυτή την cuba δε είναι τόσο λαχταριστή στην φωτογραφία που μου έρχεται να την φάω !!!

λαχταριστή δεν λές τίποτα...φαντάσου εγώ που την βλέπω κάθε μέρα τι παθαίνω


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Krisos Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ ωραιο αρθροοοο! ...για τις βασλισνεριες ξερουμε τιποτα? πολλαπλασιαζονται με τον ιδιο τροπο τα φυτα που καλιεργουμε? ..με τι θα ''ταιζουμε'' ...αρκει μονο το υποστρωμα? συμφερει δηλαδη τα κλαδεματα που περισευουν η κανουμε αλλαγη set up απο το ενυδρειο ....να τα ''επαναφυτευουμε'' κατ' αυτον τον τροπο και να τα επαναχρησημοπιουμε?
φίλε krisos από ότι γνωρίζω δυστυχώς κανένα είδος από Vallisneria δεν γίνεται emersed, είναι καθαρά υδρόβιο φυτό το οποίο αναπτύσσεται μόνο κάτω από το νερό (submersed). Για την λίπανση τώρα. Προσωπικά δεν κάνω καμία λίπανση στις καλλιέργειες μου η τουλάχιστον δεν έχει χρειαστεί. Απλά χρησιμοποιώ πλούσια σε συστατικά υποστρώματα. Καλό είναι να δημιουργήσεις με τα κλαδέματα του ενυδρείου κάποιες emersed καλλιέργειες έτσι ώστε να έχεις stock τα φυτά που θέλεις (υπόψην μετά από καιρό θα κλαδεύεις και από εκεί…) και τα άλλα κλαδέματα του ενυδρείου να τα χαρίζεις σε συνχομπίστες IMO
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01595 seconds with 11 queries