Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 17-02-17, 18:38
Το avatar του χρήστη Lth1
Lth1 Ο χρήστης Lth1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-01-2015
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 2.325
Προεπιλογή

ααα τωρα εγινε καπως κατανοητό..!
Κοιτα να δεις οι αποψεις διίστανται!!
Για μενα παιζει μεγαλο ρολο το μηκος σε ενα ενυδρειο για αυτα τα ψαρια!και 3 μετρα να μπορουσα θα το εκανα ειλικρινα,και παιζει να το κανω κιολας...
Στο θεμα μας τωρα...
Αυτοματες αλλαγες δεν κανω γτ νοικιαζω...και δεν εχω ορεξη προς το παρον για μερεμετια κτλ κτλ...για να ειμαι ειλικρινης ομως θα ηθελα αυτοματες αλλαγες της ταξεως ενα 10-15% καθημερινα...αλλα θελει και ενα 60αρι-70αρι το συστημα ετσι....για αυτο ειμαι καθηλωμενος προς το παρον...αλλα και για τον παραπανω λογο που ανεφερα...
Εχω 7 κανονικα και 7 στρουμπουλια αρα 7*7=49 και 4*7=28 ==>77,770 λιτρα χωρο θα ελεγε κανεις... εχω περιπου 700 ωφελιμα 650 περιπου +το σαμπ καμια 250 λιτρα ωφελιμου εχει το σαμπ+40 λιτρα νερο καθαρα περιπου το aquaponic..
Συνολο δλδ σε νερο 940 λιτρα οποτε απο νερο ειμαστε σε πολυ καλο σταδιο πιστευω...
αλλα εχω και ενα δυνατο φιλτρο που πιστευω οτι για αυτα τα ψαρια ειναι το Α και το Ω...
Βεβαια εχω δει νιτρικα στον θεο λογω του ταισματος μου γτ ειχα παθει κοκομπλοκο που δεν εβλεπα αναπτυξη οσο θα ηθελα...καταλαβα επειτα για πιο λογο και στεναχωρηθηκα αλλα τεσπα...
Τωρα στην ερωτηση σου καθαρη γνωμη δικη μου ειναι οτι αν εχεις ενα σχετικα καλο ενυδρειο(αναφερομαι σε μηκος αλλα και σε καποιο ικανοποιητικο πλατος) και ενα πολυ καλο φιλτρο πιστευω οτι θα καταλαβεις και εσυ ο ιδιος αργοτερα αν τα ψαρια σου ειναι κομπλε η οχι...
Οσο για τις αλλαγες,οχι απαραιτητα αυτοματες...(αν δεν βαριεσαι) ειναι υποχρεωτικες...
Ειδα παρα πολλα πραγματα στην συμπεριφορα τους οταν αρχισα τις καλες αλλαγες...
Αυτα...πιστευω να σε καλυψα οσο μπορεσα...
__________________

---------------------
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01475 seconds with 11 queries