Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 10-10-13, 20:28
vlaxos80 Ο χρήστης vlaxos80 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-10-2012
Περιοχή: Κιλκις
Μηνύματα: 107
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλημέρα κι απο μένα
Το ενυδρειο πατάει καλα στη βάση; Ίσως με ξεγελάει η φωτο...
μια χαρα παταει το ενυδρειο..σε ξεγελαει η φωτο..
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Κλεόβουλος Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες στα νερά μας
Τα λίτρα σου είναι πολύ περιοριστικά για ψάρια από την Malawi.
Μπορείς κατά τη γνώμη μου να βάλεις μόνο ένα χαρέμι (1αρσ+3/4 θηλ) από ένα είδος σχετικά μικρόσωμο όπως Ps.saulosi http://www.cichlid-forum.com/profiles/species.php?id=1 (αν βρεις καθαρά ψάρια) ή Ps.johannii.
Και τα 2 αυτά είδη έχουν διχρωμία (αρσ. μπλε, θηλ. κίτρινο/πορτοκαλί) και το δεύτερο είναι λίγο πιο "ζόρικο" στη συμπεριφορά.
Οι πέτρες σου αν και θα μπορούσαν να μπουν λίγο πιο φυσικά, θα εξυπηρετήσουν τις ανάγκες των ψαριών.
Βάλε και κάνα ανθεκτικό φυτό.
Το νερό του δικτύου στο Κιλκίς είναι απ' ότι ξέρω κοντά στις παραμέτρους που θέλουμε.
Πως το στρώνεις? Έχεις κρατήσει βιολογία από το προηγούμενο?
καλησπερα κλεοβουλε..καλως σας βρηκα...κι εμενα αυτες οι κιχλιδες μου αρεσουν και ειχα σκοπο να βρω να βαλω τετοιες...τις πετρες προς το παρον θα τις αφησω ετσι..ισως στο μελλον γινει καποια μικροαλλαγη..απο φυτο εβαλα μια Anubia barteri var. angustifolia που ειχα..θα βαλω καμια 2-3 ακομα πιο μετα..ναι το νερο μας εδω στην περιοχη του κιλκις ειναι αρκετα σκληρο μπορω να πω..βιολογια κρατησα απο το εσωτερικο φιλτρο που ειχα μαζι με λιγο νερο και εστιψα ολο το σφουγγαρι πολυ καλα μεσα στο εξωτερικο φιλτρο...απο αυριο λεω να κανω και κανενα τεστ στο νερο με τα υγρα τεστ της api να δω τι δειχνει..παντως με το που εβαλα το φιλτρο να δουλευει εβγαλε λιγο βρωμια απο την παλια βιολογια και αρκετη θολουρα στο νερο...ποσο θα κανει να καθαρισει αυτο????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vlaxos80 : 10-10-13 στις 20:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01483 seconds with 11 queries