Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 27-06-08, 21:45
Το avatar του χρήστη dinos99
dinos99 Ο χρήστης dinos99 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 12-08-2007
Περιοχή: Αγία Βαρβάρα(Αθήνα)
Μηνύματα: 826
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η θερμοκρασια ειναι ενα προβλημα.
Δεν υπαρχει δυνατοτητα επικοινωνιας του πορτμπαγκαζ και της καμπινας, για να παιρνει ψυξη και αυτο?ετσι θελω να πιστευω αλλα δεν ειμαι και σιγουρος....
Ενα μεγαλο ψυγειο απο φελιζολ για να μπουν οι σακουλες με τα ζωντανα ειναι καλη ιδεα, οπως και το να γεμισεις τις σακουλες τους με οξυγονο απο καποιο πετσοπ. Τα φυτα σε σακουλες με νερο ενυδρειου και αυτα στο ψυγειο. Επισης το πιο σημαντικο που πρεπει να χωραει στο ψυγειο, ειναι το φιλτρο.ψυγειο δεν θα μπορεσω να παρω γιατι ο χορος θα ειναι περιορισμενος
Παντως εκ πειρας το δικο μου φιλτρο αντεξε 11 ωρες κλειστο το χειμωνα, σε διακοπη ρευματος. Αν εχεις υγειη και πλουσια βιολογια θα μπορεσει να επανελθει γρηγορα.μπορω να πω οτι εχω καλη βιολογια και αρκετο υλικο μεσα στο φιλτρο.το φιλτρο θα το παρω μπροστα και θα βρισκετε σε δροσια.
Το ψυγειο θα χωραει και στην καμπινα πιστευω.
Τωρα το ενυδρειο?
Εγω θα το "εχτιζα" με φελιζολ και χαρτονι συσκευασιας και αδειο να ηταν.μαλλον με μια κουβερτα θα το τυλιξω
Δεν μπορεις να το ξεστησεις τελειως και να μαζεψεις και τις γαριδες?γαριδες θα κανω μια προσπαθεια αλλα σιγουρα δεν θα μπορεσω να τις πιασω ολες...ειναι και αρκετα φυτεμενο το ενυδρειο.....οσο για ξεστησημο δεν υπαρχει περιπτωση νομιζω.προυποθετει να υπαρχει και ψυγειο και οπως ειπα και παραπανω απλα δεν...
Ευκαιρεια για ανανεωση υποστρωματος, αφου δεν εχεις γατοψαρα

Καλη τυχη, γραψε νεα.ευχαριστω πολυ.δευτερα θα εχετε νεα
μακαρι να πανε ολα καλα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01827 seconds with 11 queries