Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 07-05-14, 23:04
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diskus fan Εμφάνιση μηνυμάτων
Γράψε τον τρόπο που έχεις τοποθετήσει τα υλικά στο φίλτρο, ανάλογα με την ροή του (από το πρώτο στην είσοδο...προς το τελευταίο στην έξοδο). Προφίλτρο έχεις;
Το ενυδρειακό βαμβάκι (ΔΕΝ χρησιμοποιούμε υαλοβάμβακα στο ενυδρείο για χάρη συντομίας το γράφω ''υαλοβάμβακα''....και θα το ξαναδεις γραμμένο από μενα ετσι) πυκνό Αυτό μήπως μου μειώσει τη ροή και μπουκώσει εύκολα και γρήγορα με οτι συνεπάγεται όμως; (που ΔΕΝ έχεις "ανοίξει") στο τελευταίο στάδιο... τα κρατάει. Το αλλάζεις κάθε 10-15 μέρες.-
Στο φίλτρο με ροή 1200lt/h έχω από είσοδο προς έξοδο ενα καλάθι με Σφουγγάρι - 2 καλάθια βιολογικό υλικό - ι καλάθι υαλοβάμβακα με purigen.
Στο Fluval 205 (680lt/h αν θυμάμαι καλά) έχω τα τέσσερα σφουγγάρια του, ενα καλάθι βιολογικό υλικο - 2 καλάθια υαλοβαμβακα με purigen.




Είσαι σίγουρος... για να το λες!!!!!
Για μένα... ΔΕΝ υπάρχει "χάρην συντομίας"... είναι λάθος ορολογία... και είμαι εκτός.-
Απο το θέμα που αναπτύσσουμε εδώ και προσπαθούν ορισμένοι να βοηθήσουν ενα χομπίστα σε πρόβλημα που αντιμετωπίζει και ν του βρουν πιθανές λύσεις, εσένα σε ενόχλησε σε τέτοιο βαθμό η ορολογία που χρησιμοποιώ για το ενυδρειακό βαμβάκι, ώστε να μου ανακοινώσεις οτι δε θα ασχοληθείς με το θέμα μου γι' αυτο το λόγο; Οταν μάλιστα ενα τεράστιο ποσοστό των μελών εδώ μέσα, αυτή την ορολογία χρησιμοποιεί για το συγκεκριμένο προϊόν; Σε ενόχλησε τόσο πολύ ώστε να σε κάνει τόσο παρατηρητικό για να εντοπίσεις οτι κάποια στιγμή χρησιμοποίησα την ορθή ορολογία και να γίνεις ειρωνικός στο επόμενο σχόλιό σου χωρίς να αναφερθείς καθόλου στο θέμα που άνοιξα; Ευχαριστώ πολύ συνχομπίστα αλλα αυτο να το κοιτάξεις γιατί οταν πριν λίγο καιρό χρειάστηκες βοήθεια και μας το ζήτησες με θέμα που άνοιξες γι το λόγο αυτό και για άσχετο με τα ενυδρεια μάλιστα διαγωνισμό, εγω σε στήριξα και σε τίμησα με την ψήφο μου!...."είσαι χομπίστας και χρησιμοποιείς για το ενυδρειακό βαμβακι την ορολογία υαλοβαμβακας; δε θα σε βοηθαω οταν έχεις προβλημα κι ας ξέρω τη λύση!" ....ωραίος είσαι, μπράβο σου !!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01666 seconds with 11 queries