Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 16-05-16, 22:07
Το avatar του χρήστη johnpecn`
johnpecn` Ο χρήστης johnpecn` δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-08-2008
Περιοχή: Βυρωνας
Μηνύματα: 1.640
Προεπιλογή

Δεν το ξερω τεκμηριωμενα εννοω να το εχω διαβασει καπου απο αξιοπιστες πηγες σαιτ κλπ αλλα απο την προσωπικη μου εμπειρια με διαφορα κοπαδοψαρα τετρας danio γαριδες κλπ οσο πυκνοφυτεμενο και αν φαινεται καποιο σημειο τα ψαρακια και εννοειται η γαριδες μπαινουν,απλα θα μπουν μονο οταν ειναι αναγκη οποτε ενα πυκνοφυτεμενο τους δινει την αισθηση της ασφαλειας.
Παραδειγμα το δικο μου απο τοτε που φουντωσε αν το δει καποιος και δεν ειναι ωρα για φαι θα νομιζει οτι εχω μεσα 4-5 γαριδες ενω εχω τουλαχιστον 100
Αλλο παραδειγμα οταν κανω αλλαγη νερου και καθαριζω το τζαμι με την ξυστρα, για 4-5 λεπτα κυριολεκτικα δεν φαινεται κανενα ψαρι τρυπωνουν μεσα στα φυτα που αν καποιος τα δει θα νομιζει οτι δεν γινεται να μπουν τοσο πυκνα που φαινονται,το ιδιο εχω παρατηρησει και με τα ξυλα τους δινουν μια αισθηση ασφαλειας οταν ειχα ξυλα μονο στις γωνιες τα ψαρια εδειχναν μια προτιμηση εκει τωρα που εχει παντου ξυλα εχει κινηση σε ολο το ενυδρειο.Τελος σημασια εχει παντα και το ειδος των ψαριων που εχουμε.
__________________
test
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01816 seconds with 11 queries