Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 06-10-13, 11:44
gstathis Ο χρήστης gstathis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-05-2013
Περιοχή: ΝΙΚΑΙΑ
Μηνύματα: 13
Προεπιλογή

Λοιπόν μαζί με το τετρα κάνει παρέα και άλλο ένα ψαράκι αλλά δεν γνωρίζω το όνομα του.
Εμφανίζεται λίγο την πρώτη φωτογραφεία.

Εάν μπορεί κάποιος το αναγνωρίσει ..


Η αλήθεια είναι ότι της red cherry δεν τις βλέπω και καθόλου εκτός από 1 -2 . Ενώ η amano βολτάρουν κανονικά.
Εκανα μια απόπειρα την προηγουμένη εβδομάδα και έβαλα ένα κοπαδάκι από ζέβρα (4) ??? καθώς και 2 γατοψαρακια αλλά γινότανε σκοτωμός και αναγκαστηκα και τα παω πίσω.
Θελω να βρω καμια red crystal αλλά δεν εχω βρει μαγαζι να αγορασω.


Και το πιθανότερο είναι να παρω κανενα tetra ακομα δεν ξερω … Αν μπορούσε να με διαφωτίσει κάποιος ώστε να μην εχω παλι κυνηγητό.


Έχετε δικιο για την ριζα αλλα επειδη η ιχθυοφορτωση είναι δεν ειναι μεγαλη ακομα το παλεύω. Θα κανω σημερα μετρήσεις και θα ανανεώσω το Post.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλώς ήρθες!
Αν θυμάμαι καλά, τα είχαμε πει όταν ειχες πάρει τον σπασμένο κύβο

Τους κύβους τους λατρεύω και ειδικα της dennerle είναι ακόμη πιο ωραίοι!!!

Μόνο το τετράκι θα ειναι στεναχωρημένο εκει μέσα...χωρίς παρέα
Τι ψάρια σκοπευεις να βάλεις?
Για το στησιμο του ενυδρειου, θα τα βρεις μονος σου στην πορεια...και κανε οτι σου αρεσει
Ωραια η ριζα στη μεση, γενικά σε τέτοιο σχήμα χαρίζουν στους κύβους...αλλα θα δυσκολευεσαι να καθαριζεις βυθό και να αλλάζεις θεση στα φυτα (ειχα περιπου την ιδια ριζα και τελικα την αντικατεστησα)
Μετρήσεις έχεις κάνει?



Και πάλι καλως ηρθες...και καλή επιλογή εύχομαι στα ψάρια που θα βάλεις!!
Ναι εγω ειμαι καλα θυμάσαι. thanks

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gstathis : 06-10-13 στις 11:44 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01499 seconds with 11 queries