Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 08-02-07, 14:08
Το avatar του χρήστη GhostShip
GhostShip Ο χρήστης GhostShip δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2007
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 365
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην GhostShip
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanosatha Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλησπερα σε ολους!
Ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με τη σειρα που πρεπει να μπουν οι λαμπες σε ενα ενυδρειο με φυτα. Ειδα καπου ενα post του φιλτατου klaz, οπου υποστηριζει οτι αν ενα ενυδρειο φοραει τρεις λαμπες, 2 ροζ και μια daylight, η σειρα απο πισω προς τα μπρος πρεπει να ειναι η εξης: daylight, ροζ, ροζ.
Με τι σκεπτικο πρεπει να τοποθετηθουν κατ' αυτο τον τροπο?
Θανάση καλά έκανες και άνοιξες αυτό το θέμα, είναι πολύ ενδιαφέρον...
Εγώ παιδιά πηστεύω πως το καλύτερο είναι όπως θα σου κάτσει στο μάτι, δηλαδή βάζεις τις λάμπες με κάποια σειρά, μετά τις αλλάζεις με την αντίθετη, γενικά κάνεις όλους τους συνδιασμούς και όποιος συνδιασμός σου κάτσει καλύτερα στο μάτι τον αφήνεις! Εγώ παράδειγμα απο την αρχή και για καιρό είχα πίσω τη λευκή και μπροστά τη μοβ, γιατί έτσι μου είχαν πει! Κάποια στιγμή μου είπε ένα παλικάρι που δουλεύει στο water inn να κάνω το αντίθετο, έτσι το έκανα και πράγματι το αποτέλεσμα μου φαινόταν πολύ ομορφότερο απο πριν, αν και έχω ακούσει πως η λευκή πάει πίσω(να τονίσω πως το ενυδρείο δεν ήταν φυτεμένο αλλά άδειο με λευκή άμμος και πολύ πιθανόν να μην είχα τα ίδια αποτελέσματα σε ένα φυτεμένο! Αλλά αυτό θα το μάθουμε σε λίγο καιρό που θα είναι έτοιμο το φυτεμένο μου!)
Έχω και μια άλλη απορεία, οι λάμπες που μοβίζουν είναι λάμπες φωτοσύνθεσης σωστά? Γίνεται να μπουν όλες οι λάμπες λευκές χωρίς καθόλου φωτοσύνθεσης? (μιλάω πάντα για φυτεμένο)
__________________
Δημήτρης
Aquarium can constitute high aesthetic and internal calm product !

http://www.zoofilia.gr/newsletters/stopviolence.html

ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ...!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01444 seconds with 11 queries