Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #30  
Παλιά 07-05-10, 09:18
Το avatar του χρήστη theodoros
theodoros Ο χρήστης theodoros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-11-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 164
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dream Waters Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιαυτο υπαρχει η ερευνα αγορας!
Το μοναδικο οπλο στην ακριβεια
600 ευρω για σκετη γυαλα??
Για σκέτη γυάλα 600€ + 50€ μεταφορικα...

Οσο για τα τζαμια που λες, ΔΕΝ περνουν ολοι απο την ιδια πηγη.
Εκει να δεις τι κλεψια πεφτει.
Ο σωστος μαστορας πρεπει να ψαξει ΟΛΟΥΣ σχεδον τους τζαμο-εργοστασιαρχηδες για να καταλληξει.
Σίγουρα δεν πέρνουν απο την ίδια πηγή όλοι... αλλα αφου είναι επαγγελματίες θα ξέρουν τις τιμές στην αγορά και θα ξέρουν αν αυτο που αγοράζουν είναι φθηνό η ακριβό!!! (και εγω ελεύθερος επαγγελματίας είμαι και ξέρω πως κινείται η αγορά)

Τωρα αν αγορασεις τζαμια απο τζαμτζη στην γειτονια τοτε αυτο ειναι αλλο θεμα.
Επισης δεν κανουν ολοι την ιδια δουλεια οπως ανεφερες.Αλλη δουλεια θα κανει καποιος που ειναι τζαμτζης και περναει βιτρινες και κουφωματα και αλλη δουλεια ενας ενυδρειας.
Αυτό δεν είναι απόλυτο... Βάζω και στοίχημα οτι υπάρχουν τζαμτζήδες που κάνουν καλύτερη δουλειά απο έναν ενυδρειά...

Εμενα προσωπικα με φωναξε φιλος τζαμτζης και με ρωτουσε πως θα τοποθετησει τις κοντρες σε ενα ενυδρειο 200 λιτρων που ειχε αναλαβει...
Αν θες μπορεις να πεις και την προσφορα που σου εδωσα εγω.
Δεν ειναι μυστικο...
Θα τις αναφέρω όλες τις προσφορές που μου δώσαν ως το μεσημέρι αναλυτικά για όλους...

Θα κανω μια προβλεψη.
Εγω πιστευω οτι πηρες προσφορα για αγορα τζαμιων (10ρια με 8αρες κοντρες)
γυρω στα 250 ευρω μαζι με ρονταρισμα(ολα) και ΦΠΑ
Σωστα??
Σωστά... απο 205€ ως 270€ μου είπαν...
Απλά θέλω να διευκρινίσω και πάλι οτι δεν μιλάω για τα λεφτά αν είναι λίγα η πολλά...
Αλλά για την τόσο μεγάλη διαφορά. που φτάνει τα 300€ για το ίδιο αντικείμενο.



-------------------------
Μολις με πήρε τήλ. ένας τζαμάς και μου έδωσε τιμή για τα τζάμια οχι κολλημένα αλλά κομμένα και τις κόντρες και ροντέ...
Για 8mm τζάμι 80€
Για 10mm τζάμι 130€

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη theodoros : 07-05-10 στις 09:18 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,06606 seconds with 11 queries