Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #54  
Παλιά 13-05-13, 10:26
Το avatar του χρήστη maxmike
maxmike Ο χρήστης maxmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-10-2011
Περιοχή: ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μηνύματα: 922
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγω εχω οσμωση χωρις καμια τυψη αφου δεν κανει κακο στο περιβαλλον ...
Εχω παρει μια με διπλη μεμβρανη και εχω προσθεσει αλλη μια και η αναλογια ειναι πολυ καλη!!
(οσες πιο πολλες μεμβρανες συνδεμενες σε σειρα τοσο πιο λιγο νερο στην αποχετευση)
αν εχεις και ενα ενυδρειο με ψαρια "σκληρου νερου" τοτε το χρησιμοποιεις και αυτο κανοντας διπλη αλλαγη νερου και δε πετας τιποτα!!
για ποιο λογο πεταει λιγοτερο νερο?λογικα σε σειρα πεταει περρισοτερο αφου το νερο θα συνανταει περρισοτερη αντισταση
εγω παντως φιλε μου απο τον σεμτεβρη στο θαλασσινο μου βαζω απιονησμενο με μπετονακι απο σ.μ και δεν εχω κανενα προβλημα.επισης θα συμφωνισω οτι εδω δεν τιθετε θεμα με το κακο νερο της οσμωσης ή του ενυδρειο λογο οτι το νερο δεν ειναι επιβαρυμενο με χημηκα πχ απορρυπαντικα και μπαινει ομαλα στον φυσηκο του κυκλο.....το οτι σε καποια μεροι του κοσμου διψανε δεν εχει να κανει με αυτον τον τομεα της οικολογιας.
εν κατα κλειδι και γω θα σου προτηνα την αο αλλα αντι να παρεις την pure στα 77ε καλητερα παρε την cardinall στα 100ε και φυσηκα το φλους κιτ αλλα μπορεις να το παρεις και ποιο μετα πχ μετα την πρωτη αλλαγη μεβρανης.ωστε να μην δωσεις μαζεμενα λεφτα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01439 seconds with 11 queries