Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 02-08-11, 13:50   #1
τροφη για μικρα guppies
guppielover
Junior Member
Εγγραφή: 02-08-2011
Περιοχή: Dubai
Μηνύματα: 3

Εμφάνιση έκδοσης για εκτύπωση Αποστολή αυτής της σελίδας μέσω email
guppielover Ο χρήστης guppielover δεν είναι συνδεδεμένος 02-08-11, 13:50
Αξιολόγηση: (0 votes - average)

γεια σε ολους!!!!
χαιρομαι που εγινα μελος στο site και ευχαριστω ολους οσους συμετεχουν στο forum και με τις γνωσεις τους βοηθανε πολυυυυυ ατομα σαν και εμενα που δεν εχω ιδεα απο ψαρακια!!!
μενω στο εκσωτερικο και εδω που ειμαι γενικα οι δυνατοτητες να συντιρισεις ενα ομορφο και υγειες ενυδρειο ειναι λιγακι δυσκολες εφοσον τα pet shop εδω ειναι πολυ λιγα και εχουν πολλες ελλειψεις σε πολλα πραγματα οσων αφορα τα ενυδρεια!!
εχω ενα ενυδρειο( γυαλα το αποκλαει ενας φιλος...χαχα) 20 λιτρων και εχω μεσα μονο guppies!! γενικα δεν εχω καθολου χρονο να ασχολιθω τις περισσοτερες φορες και επελεξα τα guppies που ειναι σχετικα ανθεκτικα ψαρακια!! στο ενυδρειο εχω πετρουλες και πλαστικα φυτα! εχω 10 guppies 3 αρσενικα και 7 θυληκα! τα 2 θυληκα που τα εχω καιρο εχουν γεννησει καποιες φορες.....αλλα σχεδον ολα τα μικρα εχουν εξαφανιστει.....
τα 6 απο τα 10 τα εχω αγορασει πρι λιγες μερες και ολα μαζι φαινοντε να ειναι πολυ καλα....και χαρουμενα! ωστοσο εδω και λιγες μερες βλεπω και μικρουλια ! πρεπει να ειναι 5-6 !! επειδη ειναι παααρα πολυ δυσκολο να βρω τροφη για μικρα εδω που ειμαι.....αλλα ουτε καν γαριδουλες κτλ.....τηα ηθελα καποιες γνωμες για το πωσ μπορω να φτιακσω τροφη μονος μου.......ωστε να τα βοιτηαω στην αναπτηξη τους!!!
Εμφανίσεις: 3573
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01469 seconds with 12 queries