Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #48  
Παλιά 28-12-10, 15:49
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από olga Εμφάνιση μηνυμάτων
ΣΕ ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σου,δεν στα ειπα και γω ομως αναλυτικα...ο σκυλος ειναι τωρα 20 μηνων,ξεκινησαμε βασικη απο οταν ηταν 3,πολυ χαλαρα στην αρχη και στην συνεχεια σχεδον σε καθημερινη βαση με μια φιλη η οποια δουλευε χρονια σε σχολη εκπαιδευσης στην Ελβετια.Ο σκυλος ειχε φτασει σε ενα αρκετα καλο επιπεδο μεχρι που εμεινε εγκυος και σταματησαμε τα μαθηματα..λουκανικακια του λιντλ εχουμε φαει κουτια ολοκληρα ! Ξερει πολυ καλα το ''εδω'' το οποιο σημαινει κολλημενος στο αριστερο ποδι,κατσε,κατω,μεινε κτλ
,οπως και αριστερες και δεξιες στροφες.Το προβλημα ειναι οτι δεν γινεται την ωρα που ειμαστε στην βολτα και αν δεν κραταω καποια λιχουδια να με τραβολογαει,εκτος το οτι το βρισκω ψιλοαπαραδεκτο και στην ουσια δεν τον αφηνω να το κανει,αλλα τον τραβαω συνεχως εγω αποτομα προς τα πισω,εχουμε μολις 15 κιλα διαφορα και εμενα μου βγαινει η πιστη απο αυτην την διαδικασια.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι οταν δεν του εχω λουρι περπαταει πολυ καλυτερα διπλα μου απο οταν του το φοραω.Πραγμα ομως ριψοκυνδινο αν δεν ειμαστε σε χωρο χωρις αμαξια και κινηση,γιατι αν κατι του κινησει πολυ το ενδιαφερον φευγει σφεντονα.
Σκεφτομουν να παω σε καποια αλλη σχολη να με βοηθησουν να το διορθωσω μεχρι να επανελθει η δικια μας δασκαλα,ειναι κριμα ρε γμτ,εριξα πολλη δουλεια για πολλους μηνες και αυτη τη στιγμη εχω εναν σκυλο που δεν μπορω να του επιβαλλω αυτο που με ενδιαφερει πιο πολυ.Μεχρι και agility ειχαμε ξεκινησει και ειχε κανει σκονη τους γερμανικους ποιμενικους..
Γενικοτερα ομως νομιζω οτι χρειαζομαι εγω βοηθεια και οχι ο σκυλος,στο να μαθω πως να του βγαζω σωστα και προς οφελος μου την ενεργεια του,απο την οποια..εχει μεγαλο αποθεμα και προς το παρον την βγαζει ολη στο λουρι.
μαλλον πρεπει να παχυνεις λιγο...αν θες εγω σου χαριζω μερικα κιλα....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries