Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 01-09-16, 13:08
Devilsnake Ο χρήστης Devilsnake δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-12-2002
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 69
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Devilsnake
Προεπιλογή

Γεια σας


Συγχαρητήρια στους νικητές, ένα μπράβο σε όσους έλαβαν μέρος και όσους βοήθησαν στην πραγματοποίηση του διαγωνισμού.

Μια μικρή κριτική στα 2 ενυδρεία των συμμετεχόντων που θα πάρουν και τα δώρα μου που δείχνουν όμορφα άλλα μιας και μιλάμε για βιοτοπικά ενυδρεία έχουν λάθη.


Η κριτική δεν μειώνει την νίκη ούτε θέλω να πω ότι κάποιο άλλο ενυδρείο θα έπρεπε να κερδίσει.


Tanganyiκας
Tanganyika Lover

Κατά την γνώμη μου πολύ μακριά από την πραγματικότητα της λίμνης.


Φυσικά και τα φυτά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν και οι πέτρες αφύσικα στοιβαγμένες σε 2 λοφακια.


Τα 3 είδη ψαριών είναι πολύ πιθανό να βρεθούν στην ίδια περιοχή της λίμνης αλλά δύσκολα θα συναντηθούν πραγματικά.


Τα compressiceps ζουν σχετικά ρηχά σε σημεία με πέτρες, τα leleupi βαθιά σε απομονωμένα σημεία και τα leptosoma στα ανοιχτα νερά της λίμνης σχετικά κοντά στην επιφάνεια.



Τα leptosoma πρεπει να είναι σε κοπαδι.


Επίσης κάτι Ramshorn που είδα δεν νομίζω παρόλο που βρίσκονται παντού στον κόσμο πως υπάρχουν στην Τανγκανυικα.



Και πάλι μπράβο για την νίκη σου, 2 -3 κελύφη σαλιγκαριών εξαιρετικά τοποθετημένα.

akis_bmw
Saulosiheaven
Και εδώ τα φυτά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν και οι πέτρες μακριά από την πραγματικότητα.
Τα ψάρια είναι και θα είναι πάρα πολλά για το ενυδρείο.
__________________
Ενυδρεια - Τροπικά ψάρια - Τροφές Ψαριών
Γ' Σεπτεμβρίου 118 & Δεριγνύ 24, Πλ.Βικτωρίας
210 - 8838334 abyssos@otenet.gr
www.abyssos.gr
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01586 seconds with 11 queries