Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 21-01-09, 23:43
Το avatar του χρήστη batman_gardiki
batman_gardiki Ο χρήστης batman_gardiki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-11-2007
Περιοχή: Γαρδίκι / Τρίκαλα / Θεσσαλία
Μηνύματα: 201
Προεπιλογή Υλικά για σύστημα παροχής CO2 με μπουκάλα

Τελικά έκανα της εξής αγορές απο καταστήματα της Αθήνας...

1.Μπουκάλα 2Κg............................................... .................................................. ...............................39,00 ευρώ απο ΠΡΟΝΟΙΑ
2.Βαλβίδα αντεπιστροφής R 1/8 με 2 κωνικά ρακόρ 6/4-1/8................................................. .....................7,57 ευρώ
3.Ηλεκτροβαλβίδα κλειστή 2/2-R1/4................................................. .................................................. .24,80 ευρώ
4.Μαγνήτης V220/50 για την ηλεκτροβαλβίδα.................................... .................................................. ...9,50 ευρώ (οπότε έγινε ηλεκτομαγνητική)
5.Φίς μαγνητών για τον μαγνήτη........................................... .................................................. .............1,10 ευρώ
6.Βαλβίδα στραγγαλισμού 1/8 για έλεγχο των φυσαλίδων......................................... ........................19,30 ευρώ
7.Μαστός συστολή κωνικός 1/8-1/4 για να εννωθεί ηλεκτρομαγνητική και βαλβίδα στραγγαλισμού...............1,47 ευρώ
8.Σωληνάκι 6/4 5μέτρα............................................ .................................................. .........................2,95 ευρώ
9.Ρακόρ κωνικό 6/4-1/8 για να φύγει/έρθει απο την βαλβίδα στραγγαλισμού το σωληνάκι...........................0,75 ευρώ και
10.Ρακόρ κωνικό 6/4-1/4 για να φύγει/έρθει απο την ηλεκτομαγνητική το σωληνάκι..............................0,83 ευρώ απο ΗΥDROPNEUMATIC HELLAS (Σπύρου Πάτση 69)
11.Μίνι Μανόμετρο/μειωτή για ARGON (δεν βρήκα πουθενά για CO2 στην Αθήνα-ούτε ΕΡΣΚΑ)......................39,00 ευρώ απο ΧΑΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Βενιζέλου 20 - Τρίκαλα)
12.Διαχυτήρας CO2 απο γνωστό ενυδριακό μαγαζί............................................ .....................................13,00 ευρώ ΑΘΗΝΑ
13.Καλώδιο απο αντλία λυμάτων........................................... .................................................. ..............0,00 ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ
.................................................. .................................................. .........................Γενικό σύνολο = 172,25ευρώ














Φωτογραφία απο το μίνι Μανόμετρο/μειωτή για ARGON έβαλα παρόμοια που βρήκα στο ίντερνετ αν και μπορεί να είναι το ίδιο, ενώ διαχυτήρα η συνενόηση έγινε τηλεφωνικά και μου έδωσε να καταλάβω οτι είναι αυτός.
Και τα δυο θα μου έρθουν μέχρι παρασκευή.
Ακριβά μου βγήκε, έτσι????????
Τι να κάνω, είπα να τελιώνω....
Ποια σειρά θα πρέπει να έχουν τα εξαρτήματα μετά το μανόμετρο/μειωτή????
Όταν θα το δοκιμάσω σε βαρέλι με νερό, πριν το ενυδρείο, τι πρέπει να προσέξω?????
__________________
Κάποτε θα΄ρθουν να σου πούν πως σε πιστεύουν σ'αγαπούν, και πως σε θένε....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02015 seconds with 11 queries