Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 22-03-13, 11:07
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ryu Εμφάνιση μηνυμάτων
το φροντλαιν καλο ειναι αλλα για μενα που εχω πολλα σκυλια η τιμη του ειναι απαγορευτικη.γενικα δεν εχω προβλημα με τα τσιμπουρια,ψεκαζω απο νωρις με σεπασιλ η τακ τικ μια φορα την εμβομαδα μεχρι και αυγουστο.εγω εχω προβλημα με τους ψυλους,δεν σκοτωνοντε με τπτ!
οι ψύλλοι είναι πρόβλημα γιατί πρώτον πηδούν πολύ ψηλά και μπορεί να βρίσκονται παντού και δεύτερον τα αυτά τους μπορεί να μείνουν εν υπνώσει και δύο χρόνια.
για μένα σιτρονέλλα διώχνει τα πάντα (μέχρι κι εσύ θα κάνεις πέρα) και είναι ακίνδυνη.
τώρα λένε διάφορους τρόπους για τα στρώματα καλό τίναγμα, για τα χαλιά χοντρό αλάτι να ξεραθούν ζωντανά και αυγά, έλαιο λεβάντας, σαπουνόνερο. το βράδυ αφού σβήσεις όλα τα φώτα, ένα πορτατίφ γιατί τα έλκει το φως και από κάτω ένα μπωλάκι με σαπουνόνερο, στάχτη ή ψέκασμα με σταχνόνερο.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από TRYFONAS K. Εμφάνιση μηνυμάτων
Μαρια πολυ καλες κ χρησιμες οδηγιες..πιο πολυ για την μικρη που ειναι μεσα στο σπιτι με νοιαζει..Τον λυκο καθε 15 μερες ΠΕΡΙΠΟΥ τον κανω μπανιο και τον ψεκαζω με sebacil..θα του παρω κ ενα λουρι ομως..
καλύτερη η γενικότερη φροντίδα του περιβάλλοντος.
για το ίδιο το παιδάκι ότι και με τα κουνούπια, λίγο αραιωμένο autan ίσως? ρώτησε και τον γιατρό σας για να είναι αποδεκτό

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria p : 22-03-13 στις 11:07 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries