Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 13-11-16, 09:40
Undertaker Ο χρήστης Undertaker δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 14-04-2013
Περιοχή: -
Μηνύματα: 1.473
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Aleks Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σας, το ενυδρειο μου ειναι νεο ριο 180 και θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με τα παρακατω: 1) διαβασα (αν καταλαβα σωστα). οτι βαζουμε φελιζολ μεταξυ επιπλου και βασης. Ισχυει; 2) θα ηθελα να βαλω ψαρια για κοινωνικο ενυδρειο μαζι με φυτα. Θα προτιμουσα να βαλω αμμο (χαλαζιακη). Πρεπει να βαλω flurite στον πατο και πανω του την αμμο; μπορω να βαλω αριστερα flurite στο κεντρο αμμο και δεξια flurite? Αν δεν βαλω flurite μπορω να βαλω αριστερα- δεξια χαλικι και στο κεντρο αμμο( για να φτιαξω ενα δρομακι κ καλα); τα φυτα θα ειναι ευκολα τυπου βαλεριανα και δεν θα εχω μπουκαλα. Αν χρειαστει θα ριχνω ταμπλετες. Η μπουκαλα ειναι ασφαλεις αν γινει καμια διαροη; το ενυδρειο θα ειναι σε διπλανο δωματιο απο υπνοδωματιο. Αν αποφασισω να βαλω μπουκαλα αν χτυπα ξυλο υπαρξη διαροη θα εχω προβλημα; ευχαριστω.
1. Απαραίτητο δεν είναι αλλά να βάλεις, αλλά αν θέλεις βάζεις ένα λεπτό στρωματακι σαν αυτά της γυμναστικής που έχουμε για το σπίτι (για να κάνουμε Sixpack αλλά δε τα καταφέρνουμε πότε και αρκούμαστε να τα έχουμε μόνο στα video clip)
2. Αν έχεις σκοπό να βάλεις εύκολα φυτά θα έλεγα να μη βάλεις flurite. Αν τα βρεις με τη διάταξη που εγραψες (αριστερά και δεξιά flurite και στο κέντρο άμμο), το πιθανότερο είναι τα ανακατευτούν κάποια στιγμή είτε από τα ψάρια είτε από εργασίες που θα κάνεις εσύ μέσα στο ενυδρείο,αλλαγές νερού κτλ.
3. Βαλεριανα;;;.....μάλλον βαλισνερια εννοείς φαντάζομαι ..... Αλλιώς θα βλέπεις τα ψάρια αρντάν όλη μέρα. Αυτό με τη μπουκάλα στο τέλος που γράφεις δε το έπιασα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01673 seconds with 11 queries